Україна й Росія домовилися про спільне використання Керченської протоки. У ці внутрішні води двох держав не зможуть заходити іноземні військові судна без згоди Києва та Москви. Директор Інституту політичного аналізу й міжнародних досліджень Сергій Толстов, 55 років, вважає це рішення компромісним:
— 2003-го Азов отримав статус внутрішнього моря двох держав. Цей принцип було перенесено на Керченську протоку. Вона не делімітується. Це відповідає нормам міжнародного права.
На косу Тузлу росіяни вже не претендують. У суперечці за неї Україна наполягала на адміністративних кордонах, проведених у радянських військових картах. Росія виступала за відсутність кордонів у протоці взагалі.
За прохід кораблів через канал Росія, очевидно, не платитиме. Але це не було одним із ключових питань, бо суму за це Україна отримувала не дуже значну. Цією домовленістю Росія убезпечується від натовських кораблів, що могли б здійснювати з Керченської протоки радіолокаційну розвідку або привезти ракети і поставити під загрозу Північно-Кавказький округ країни.
Коментарі