Верховна Рада 251 голосом відправила у відставку Ігоря Тенюха та призначила виконувачем обов'язків міністра оборони Михайла Коваля.
— Михайло Коваль — хороший генерал, але не політик, — говорить керівник Центру військово-політичних досліджень 41-річний Дмитро Тимчук. — Сумніваюся, що він зможе впливати на рішення уряду, вдало виконувати свою політичну роль. Міноборони має очолювати людина, авторитетна у політичних колах — не обов'язково військовий.
Хто може бути міністром оборони?
— Серед нинішніх політиків на цю посаду найкраще б підійшов Віталій Кличко. Міністрові оборони не потрібно розбиратися у військових картах. Його завдання — вибивати гроші та ресурси для війська. Рішення щодо застосування армії — компетенція начальника Генштабу.
Чи доречною була відставка виконувача обов'язків міністра оборони Тенюха?
— За даних політичних умов необхідно було припинити кадрові чвари і зайнятися відбиттям агресії східного сусіда.
Як охарактеризувати рішення влади щодо Криму?
— Нічого характеризувати. Не було жодних рішень. Єдине, що ми побачили — це бездіяльність нової влади та її наслідки. Наприклад, довго не могли вирішити: виводи війська з півострова чи ні. В результаті все менше вояків лишаються вірними присязі. Якби рішення про виведення прийняли хоча б тиждень тому, війська у повному складі покинули б територію Криму. Єдиним зрадником лишився б екс-командувач ВМС України Денис Березовський.
Що робити далі?
— Вивести всіх українських військових із території Криму. Забезпечити їм соціальні гарантії. У східних та південних регіонах наші політики діють у правильному напрямку. Посилюють кордони, сприяють нейтралізації проявів сепаратизму. Є надія, що ситуацію вдасться взяти під контроль.
Які з останніх новин по Криму вважаєте найтривожнішими? Що є позитивне?
— Найтривожніше — що не вирішується доля сімей військових. Позитивом є те, що Росія готова йти на переговори.
Коментарі