Мене питають, чому не була на Антикорупційному форумі. Бо якщо це — антикорупція, то навіщо тоді корупція? Спонсором заходу став рейдер Ігор Бойко, партнер Андрія Портнова (колишній заступник глави Адміністрації президента Віктора Януковича. Під час Майдану виїхав з України і переховується від слідства. — "ГПУ"). Вони разом у часи Януковича "рейдернули" фабрику "Житомирські ласощі". А тепер краденими цукерками годували антикорупціонерів.
За президентства Януковича про історію "Житомирських ласощів" ішлося в циклі публікацій. Зокрема, 2011 року вийшла стаття на брюссельському інформаційному ресурсі EUobserver: "Британські й американські компанії представили вищим посадовим особам Євросоюзу перелік із приблизно 50 випадків "корпоративного рейдерства" — коли фірми, що мають зв'язки у владі, захоплювали компанії із західним капіталом".
Представники американського власника "Житомирських ласощів" пана Лещинського поскаржилися: Ігор Бойко анулював акції американського інвестора, а новими власниками стали сам Бойко та офшорні компанії. Режисером цього рейдерського дійства був Портнов.
23 грудня 2015-го Вищий адмінсуд остаточно підтвердив незаконність ліквідації товариства "Житомирські ласощі" й відновив права власності 400 акціонерів та іноземного інвестора. Однак Бойко — Портнов підприємство не віддають.
У постмайданівській Україні Портнов захищає свої "рейдерські" інтереси новими інструментами. Він купив антикорупціонерів за "банку варенья и ящик печенья": цукерки "Житомирських ласощів" активно "розгрібали" учасники Антикорупційного форуму. А сам Ігор Бойко поширював свої фото із Саакашвілі.
Журналіст Сергій Щербина дослідив, хто переказував гроші на організацію Антикорупційного форуму в Києві. Проаналізував спонсорів, що були оприлюднені на сайті партії "Демальянс". Найбільша сума — 335 тис. грн — надійшла від осіб, що працюють в "Інкор-Груп". Це власність скандального Одеського забудовника Руслана Тарпана. Він прославився тим, що як депутат міськради ініціював відновлення пам'ятника кату України — цариці Катерині.
Тарпан украв 200 млн грн державних коштів на будівництві каналізаційної труби "Глибоководний випуск", що викидає продукти життєдіяльності Одеси в море. Коли Держфінінспекція провела ревізію, виявилося: будівельники каналізації завищили вартість робіт і матеріалів на 402 млн грн. Наприклад, метр поліетиленової труби у них коштував 50 тис. грн. А насправді — у п'ять разів дешевше.
Ще 200 млн Тарпан намагався докрасти після Майдану. На посаді урядового уповноваженого з антикорупційної політики я блокувала цю крадіжку. Можливо, це і стало підставою фінансування Тарпаном Антикорупційного форуму. Це класика: організовувати корупцію під гаслами боротьби з корупцією.
Коментарі
1