Офіційний вік молоді знизять із 35 до 28 років. Це передбачає стратегія державної молодіжної політики до 2020-го, яку затвердив президент Віктор Янукович.
—?Мотиви уряду прості — зарізати фінансування під якомога більше молодіжних програм, — говорить експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай, 33 роки. — Заощадять на зменшенні кредитування житла для молодих пар, а також на соціальних витратах, пов'язаних із материнством, сім'єю й дітьми. Опосередковано це зачіпає такі сфери, як працевлаштування, освіта, молодіжні громадські організації.
Зараз українці укладають шлюби значно пізніше, ніж раніше. Сімей у віковій групі 28–35 років у кілька разів більше, ніж до 28. Майже зникли студентські родини. Молоді подружжя рідко коли мають двох-трьох дітей. Часто вони бездітні. А проблеми із житлом зазнають понад мільйон молодих українців. І хоч як опускай вікову планку, ситуація не покращає.
Чинний Кабінет Міністрів — не перший, який іде таким шляхом. Уряд Юлії Тимошенко намагався зменшити вік молоді до 25 років. Але наразився на спротив із боку громадськості. То було перед виборами, тому від ідеї відмовилися.
У Західній Європі вважають молодим такий вік: 25-28 років — для тих, хто навчається, і до 35 — для тих, хто створює сім'ю, вирішує житлові питання, будує кар'єру. Такий підхід був сформований понад 100 років тому, і віковий ценз останньої групи тільки зростає. Якщо у нас його знизять, молодіжна політика в Україні зникне як поняття.
Коментарі