Минулий рік став рекордним за показниками міграційного приросту населення в Україні. Жити до нас на постійній основі приїхали 76 тис. людей, підрахували в Держкомстаті. Виїхали з країни 15 тис. осіб. Маємо "приріст" 61 тис. Це у 3,6 раза більше, ніж за 2011-й.
— Сплеск пояснюється новою редакцією закону про правовий статус іноземців. Його ухвалили 2012 року, — розповідає завідувач відділу міграційних досліджень Інституту демографії Олексій Позняк, 43 роки. — Закон значно спростив можливості зареєструватися. Цим скористалися ті, що приїхали сюди набагато раніше.
Окрім того, до нас переїжджає багато хто з колишніх республік СРСР. Чому? Умови життя в Україні набагато кращі, ніж у країнах Центральної Азії, Кавказу, а також в Молдові та значною мірою Росії.
Україна є транзитною зоною для людей, які хочуть потрапити до Євросоюзу. Певна їх частина у нас і лишається. Не ризикують податися у небуття, а в Україні краще, ніж на їхній батьківщині.
Наше населення старіє, меншає співвідношення працівників до пенсіонерів. Далі — більше. Приблизно через дев'ять років в Україні почне відчуватися брак робітників. Тому варто заохочувати міграцію. Треба думати, як інтегрувати приїжджих у наше суспільство.
Краще, щоб мігрантами були невеликі групи вихідців із різних країн. Тоді українському суспільству "перетравити" їх легше, ніж велику кількість переселенців з однієї держави. Поява однієї-двох численних і закритих діаспор в Україні — це погано.
Коментарі
1