За попередніми даними, Дмитро Медведєв на президентських виборах у Росії набрав 70,24% голосів. 2004 року Володимир Путін отримав трохи більше — 71,34%. Але за нього тоді проголосували на 2 млн менше виборців. Цього разу вищою була явка.
Керівник Центру політичних досліджень "Пента" 50-річний Володимир Фесенко вважає, що такий результат Медведєва досягнуто за рахунок ефективного використання адмінресурсу та відсутності вибору у прихильників ліберальних цінностей.
— На передвиборній зустрічі в Красноярську він натякнув на можливість політичної відлиги, — зауважує політолог. — Це додало йому голосів виборців з демократичного табору.
Заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький, 31 рік, переконаний, що такий результат виборів має на меті насамперед психологічно подіяти на лідерів інших країн і засвідчити незмінність курсу Росії. Він звертає увагу, що у передвиборний період відбувалася своєрідна гра у "поганого і доброго поліцейського". Путін став надто жорстким і за місяць зробив кілька рішучих заяв, у тому числі й щодо України. На цьому фоні Медведєв мав вигляд ліберала і демократа прозахідного типу.
Володимир Фесенко каже, що нині в Росії розпочинається експеримент із двома центрами прийняття рішень. Раніше цього ніколи не було. У країні завжди існував один центр влади і один "барин". А тут буде два. Путін, якого нарекли національним лідером, на найближчі два роки залишиться першою скрипкою. Він визначатиме стратегічний курс. Медведєв, скоріше за все, буде виконавцем. Хоча він в останніх виступах казав, що сам визначатиме зовнішньополітичний курс. Але насправді проводитиме стратегічну лінію, яку вже окреслив Путін.
На Заході новий президент демонструватиме ліберальне обличчя російської влади. Щодо України — буде проводитися достатньо жорстка лінія. Останнім часом для Росії характерна політика "газпромізації". Те, що вигідно "Газпрому", є національним інтересом країни. Це стосується усіх питань глобальної енергетичної гри на пострадянському просторі, де Росія почувається енергетичною наддержавою.
— Під час українських президентських виборів 2004 року Медведєв був куратором від Кремля, — говорить політолог про можливий розвиток українсько-російських відносин. — У нього може бути комплекс, пов"язаний із поразкою Росії в цій кампанії. Тож від Медведєва слід очікувати більш жорсткої лінії, своєрідного реваншу, бажання поставити Україну "на місце".
Коментарі