Більшість українців хочуть мати хорошу фізичну форму, проте дві третини не займаються фізкультурою чи спортом. Такі дані опитування наводить соціологічна компанія "Ресерч енд Брендінг ґруп".
— Люди лінуються взяти гантелі в руки, хоч хворіти нині дорого. Не обов'язково витрачатися на абонементи в басейни чи фітнес-зали. Від пішої прогулянки теж велика користь. Але більшість воліють лежати на дивані, — каже доцент кафедри кардіології Національної медичної академії Ірина Давидова, 65 років.
Раніше держава компенсувала втрату здоров'я на виробництві безкоштовними групами оздоровлення, спортивними секціями. Зараз працівника ніхто не заохочує до занять спортом. У Європі профілактика хвороб становить 40 відсотків медичного бюджету. У Росії на запобігання захворювання витрачають 8 відсотків. У нас, думаю, цифри такі ж, якщо не гірші. Тому повернути здоров'я після інфаркту, інсульту, нападів стенокардії й різних ускладнень майже неможливо. Бо вже пізно вчити, що треба більше ходити, плавати й менше їсти.
Лікарі мають повернутися до профілактики. Зараз діє норма — 15 хвилин на прийом одного пацієнта. Так мало часу не виділяють ніде у світі. Треба, щоб лікар мав час поспілкуватися з пацієнтом, розповів, як підтримувати себе у добрій фізичній формі. Але доки наші політики продовжуватимуть лікуватися за кордоном, нехтуючи вітчизняною медициною, змін у галузі годі чекати.
Коментарі