![](https://static.gazeta.ua/img/cache/gallery/184/184626_1_w_300.jpg?v=0)
Партія регіонів підтвердила своє лідерство в дев"яти південно-східних областях. Вона домінувала там і на минулих виборах. Натомість БЮТ перехопив лідерство в "Нашої України" на Львівщині та Івано-Франківщині. А в інших 14 областях збільшив кількість своїх прихильників. Такі попередні дані ЦВК.
— Президент і "Наша Україна" не виконали обіцянок, які давали у грудні 2004-го. Тому частина виборців відвернулися від них, — вважає президент Української академії політичних наук, Микола Михальченко, 65 років.
Юлія Тимошенко майже весь час працювала в напівопозиції: до президента, до уряду або до Верховної Ради, тому ці виборці проголосували за її політичну силу. БЮТ і НУ-НС сумарно отримали майже таку ж кількість голосів, як і на попередніх виборах.
— Це свідчить про те, що в Україні наявний не ідеологічний чи національний, а ціннісний розкол — по орієнтації на Захід чи на Схід, — наголошує політолог.
Партія регіонів дещо знизила свої показники порівняно з 2006 роком у Донецькій, Луганській і Харківській областях.
— Це показник того, що є розчаровані в Януковичі. Він теж не виконав своїх обіцянок — покращити життя "уже сьогодні", зробити російську мову державною, тісно співпрацювати з Росією. Голоси цих виборців підібрали комуністи. Тимошенко практично нічого не взяла з електорату "регіоналів", — вважає Микола Михальченко.
На його думку, в цій ситуації буде сформований "помаранчевий", проєвропейський уряд, робота якого буде спрямована на євроінтеграцію та НАТО.
Коментарі