"Україна подала в корпорацію, яка розподіляє імена в Інтернеті, заявку на реєстрацію національного кириличного домена .укр. Чи зможу я зареєструвати в ньому своє прізвище і за скільки?"
Запитує 47-річний Степан Припін зі Світловодська на Кіровоградщині
— Як завжди, ми йдемо слідом за Росією. Навіщо домен .рф росіянам? Для самоствердження, адже це образливо — використовувати "чужі" літери за наявності власних. А раз таке є в Росії, то і в нас повинно бути, — каже 30-річний Петро Хилюк, реєстратор доменних імен в Інтернеті .com, .net, .org та інших. — Хоча справжня причина — бізнес. Делегування доменних імен є прибутковою справою, в якій нова зона реєстрації приносить свіжі прибутки.
Скільки це зараз коштує?
— Якщо домен .укр прирівняють до домена вищого рівня .ua, реєстрація обійдеться у 400 гривень на рік. Але для цього треба бути власником торгової марки.
Усі користувачі Інтернету зможуть реєструватися в домені .укр?
— Гадаю, усе відбудеться традиційно. За місяць Україна отримає новий домен. Спочатку у ньому реєструватимуть сайти органів влади, потім відкриють таку можливість для власників торгових марок. За півроку після відкриття зони у ній зможе зареєструватися кожен охочий кирилізуватися.
Завдяки цьому власне українського сегменту в Інтернеті додасться?
— Так, але в глобальному масштабі від цього користі спочатку буде мало. Для прикладу, користувач із Бразилії не зможе ввести в браузері домен "президент.укр", оскільки кирилична розкладка у нього на клавіатурі навряд чи знайдеться. Тобто доменне ім"я звужуватиме інтернет-аудиторію — воно буде доступним тільки для кирилізованих. Ми ж не зможемо зайти на національний домен Китаю .cn, якщо його переведуть в ієрогліфи, чи будь-якої арабської країни. Але відкривається широке поле для фахівців із програмного забезпечення, щоб уможливити набір доменів різними мовами.
Коментарі