Спека мимоволі наштовхує на думки про відпустки — хто не мріє опинитися зараз на березі моря чи в лісовому затінку? Та й до літа залишилося кілька днів. Отже, як ви плануєте відпочити і скільки витратити на це грошей?
Олександр Ірванець, 45 років,
письменник:
— Планую десь у кінці літа поїхати з дружиною до Болгарії. А решту часу буду важко гарувати, писати нові твори. Ми ніколи більше двох тижнів не відпочиваємо. На морі я максимум витримую десять днів, потім починаю нудитися. Відпочинок у Болгарії якраз недорогий, але справа не лише в цьому. Країна приємна і мова більш-менш зрозуміла. Бо я не люблю опинятися в зовсім чужомовному середовищі, наприклад, в Угорщині чи Албанії, де ні слова не розумієш. Плануємо вкластися в 700 доларів. Хоча, мабуть, навряд чи вдасться.
Наталія Зубицька, 33 роки,
голова правління "Правекс-банку":
— Зазвичай беру відпустки по тижню восени, взимку і на травневі свята. Відпочиваю із сім"єю і друзями. На осінні шкільні канікули зі своєю дитиною їздимо на Червоне море, а на різдвяні — намагаємося покататися на лижах. Влітку відпочинок не завжди вдається. Зараз у нас багато різних міжнародних проектів, треба забезпечити їх виконання. Можливо, зможу виїхати на кілька днів у Крим. Щодо грошей, то витратимо стільки, щоб мати досить комфортні умови. Але без фанатизму.
Андрій Шкіль, 43 роки,
народний депутат від БЮТу:
— Нічого не планую. У нас, політиків, на відміну від простих громадян, літа не буде. Коли б не відбулися дострокові вибори, літнього відпочинку не передбачається. Навіть якщо дату перенесуть на осінь, виборча кампанія проходитиме влітку — офіційно чи неофіційно. Так само буде у більшості моїх соратників по партії. Може, на день-два будемо виїжджати на природу. Я взагалі за своє життя найбільше був у відпустці два тижні.
Таїсія Повалій, 41 рік,
співачка:
— У нас із Ігорем Ліхутою дуже мало часу на відпочинок. Маємо звичку відпочивати по тижню — навесні в Єгипті, а восени в Туреччині. Були в Греції і на Кіпрі. Туди недовго летіти, там нормальний клімат і пристойні готелі. Три роки тому я хотіла, щоб ми полетіли на Мальдіви, але там сталися землетрус і цунамі. Чесно кажучи, енергетично мені краще відпочивається в нашому будинку під Києвом, ніж на різних морях-океанах. За тижневий відпочинок витрачаємо 3–5 тисяч доларів. Це мають бути люксові номери в п"ятизіркових готелях. І там має бути дуже мало росіян і українців, щоб не займатися фотосесіями і роздачею автографів. З цієї ж причини їздимо пити мінеральну водичку в Баден-Баден чи Карлові Вари, а не до Трускавця.
Євген Єрашов, 48 років,
державний службовець:
— Торік через зайнятість на роботі я був у відпустці всього тиждень. Тому зараз нічого не планую. Син закінчує ліцей, буде вступати до університету. До того ж бачите, які події в країні. Поки ще незрозуміло, хто буде при владі і якого переділу посад і власності нам ще чекати. Держслужбовцям буде непереливки у будь-якому разі. Але, безумовно, буду намагатися на два-три дні вириватися кудись із сім"єю. Маю дике бажання покататися на яхті в херсонських плавнях. Нема нічого кращого тамтешніх джерел на Дніпрі. А їхати на море — це марна трата грошей.
Валентина Коваленко, 56 років,
пенсіонерка:
— Останні п"ять років перед пенсією я працювала в Національній асоціації муніципальних радників Королівства Великої Британії. Наїздилася у відрядження по англіях, шотландіях, польщах, словаччинах, чехіях. Тому зараз мене цікавлять пісочок, сонечко і морська хвиля. Але ніколи не планую, коли їхати. Треба просто мати відповідний настрій. Мені на морі вистачає 7–10 днів. Їздимо з сином на Арабатську Стрілку. У зв"язку з тим, що путівки зараз дорогуваті, там у пансіонатах і санаторіях завжди є вільні місця. Знаходимо такий, де пристойна кухня і недорого. Тобто, щоб при мінімумі витрат отримати максимум задоволення.
Коментарі