З 1 січня діють пільги для компаній індустрії комп'ютерного програмного забезпечення. Операції з постачання програмної продукції звільнили від податку на додану вартість. Зміни до Податкового кодексу ухвалив парламент.
— Ухвалили не всі поправки, які пропонувала асоціація "Інформаційні технології України", — говорить голова правління асоціації "Інформаційні технології України" Тарас Кицмей, 46 років. — На новий спосіб оподаткування подали заявки не більш як 10 компаній. У розробників програмної продукції до 50 відсотків витрат припадають на зарплату. Для того, щоб підприємства були конкурентними на світовому ринку, треба знизити соціальний податок на заробітну плату. У нас він становить 37 відсотків. Такого для виробників програмного забезпечення нема в жодній країні. Новий закон цієї проблеми не вирішив. Зараз більшість компаній вимушені працювати з програмістами як з приватними підприємцями. Так зменшують податкове навантаження. Але для розвитку галузі це не вихід. Схема "приватного підприємця" на певному етапі зіграла позитивну роль, але сьогодні потрібна економічно обґрунтована схема, де розробники інформаційних технологій будуть співробітниками компаній, а не субпідрядниками — приватними підприємцями.
Інформаційна індустрія має бути сферою пріоритетного розвитку. Для цього є три передумови. Перша, це експортна галузь, яка не виснажує природні ресурси країни. Друга, ІТ-компанії демонструють високі темпи зростання — до 30 відсотків щороку. Третя, значна частина доходів ІТ-компанії залишається в країні через виплату зарплати висококваліфікованим працівникам.
Зараз річний обсяг експорту від інформаційних технологій з України становить 8-15 мільярдів гривень. Дивно, але у галузі програмного забезпечення Україна є одним з лідерів у світі. За сприятливих умов галузь могла б вийти 2015 року на 40 мільярдів, тобто на рівень металургії, — вважає Тарас Кицмей.
Коментарі