Разом з комп"ютером та Інтернетом цивілізація подарувала людям і хворобу, про яку ще кілька років тому ніхто не знав. У лексиконі психіатрів з"явився новий термін – "інтернет-адикція", або ж інтернет-залежність.
Голландія — процвітаюча європейська країна. За статистикою, у ній проживає 10 тисяч нарко- і 40 тисяч інтернет-залежних громадян. У нас підрахунку останніх не ведуть. Хоч, без сумніву, в Україні їх більше, ніж у маленькій Голландії.
Користувач по кілька днів не виходить з мережі, впадає в прострацію. У нього відключається свідомість. Зрештою — летальний результат: людина помирає від мозкової недостатності, порушення кровообігу. При цьому вона продовжує стукати по клавішах навіть тоді, коли мозок вже не працює. Симптоми інтернет-психозу — відмова від їжі, мимовільне сечовипускання тощо. Тобто людина перестає контролювати свої фізіологічні потреби.
— Працювати з інтернет-залежними дітьми складно, — каже 50-річний професор Олег Чабан з Інституту соціальної і судової психіатрії та наркології. — На перший погляд, вони інтелектуально розвинені і, здавалося б, соціально адаптовані. Але лише у своїй площині. В Інтернеті у дитини свій світ, їй там комфортно: багато друзів у "чатах", немає проблем зі спілкуванням. Підліток може зайти на який-небудь науковий сайт і обкласти матом, наприклад, доктора наук. При цьому отримати моральне задоволення, довівши собі, що не дурніший за вченого. Юнакові не треба гаяти час на залицяння до дівчини: заглянув на порносайт — і має грубу фізіологію.
Симптоми інтернет-психозу — відмова від їжі, мимовільне сечовипускання
Просто так вирвати інтернет-залежного з віртуального раю неможливо: ефективних соціальних і психіатричних програм поки що немає. Лікують таких пацієнтів, як наркоманів — у тих же клініках, за тими ж терапевтичними схемами. При цьому психіатри стверджують, що за хворою дитиною часто проглядає хвора родина. Нерідко підлітки тікають у віртуальний світ через непорозуміння з близькими, ігнорування їхніх проблем.
Для профілактики інтернет-адикції фахівці радять батькам більше спілкуватися з дітьми, разом гуляти, ходити в кіно, у театри. Зрештою, завести собаку.
Утім, комп"ютер – це не тільки віртуальне спілкування і розваги. Для багатьох це робота. Трудоголіки почасти теж ризикують узалежнитися. Комп"ютер негативно впливає на фізичний стан користувача: падає зір, починаються проблеми з хребтом, головні болі тощо.
— Щоб уникнути цих неприємностей, слід правильно організувати робоче місце, насамперед екран вашого комп"ютера, — радить директор навчального центру "Квазар-Мікро", 40-річний Микола Мастило. – Очі втомлюються значно менше, якщо у "вікні" зелене чи блакитне тло. Текст набирати краще 12-м кеглем. Періодично на кілька секунд відводьте погляд від екрану – подивіться у вікно чи на фото близької людини: відпочинуть очі, з"являться позитивні емоції.














Коментарі