Грузинські військові навчатимуть українських солдатів воювати в гірських умовах. Перший батальйон незабаром проведе вишкіл на грузинській базі Сачхере, де готують гірських піхотинців. Взамін Україна пропонує Грузії активну співпрацю у військово-технічній галузі.
— Спеціалізованих підрозділів, призначених для дій у гірській місцевості, в України немає. Але солдатів потрібно готувати, якщо ми прагнемо працювати на міжнародному рівні у миротворчих операціях, — коментує військовий аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва Ігор Козій, 51 рік. — Зрештою, Карпати як гірська місцевість можуть бути певною перешкодою для мотострілецьких підрозділів. Тобто вишкіл потрібний. Адже дії у скелястій місцевості вимагають використання альпійського спорядження. З цього погляду грузинська тренувальна база дуже приваблива.
Військово-технічна співпраця з Грузією ще не досягла того рівня, щоб спонукати наші підприємства до модернізації або створення нових зразків озброєння. Тбілісі цікавиться нашими системами протиповітряної оборони та військово-транспортною авіацією. Сконструювати винищувач, бомбардувальник або штурмовик ми самотужки не можемо, але маємо хорошу базу для ремонту літаків.
Постачання озброєнь до Грузії не позначиться на стосунках нової влади з Росією. Це питання раніше активно використовували для внутрішньополітичних розборок в Україні. Партія регіонів лицемірила, коли критикувала попередню владу за військово-технічну співпрацю з Тбілісі. Їй потрібно було виграти вибори, тому й активізовували проросійський електорат. Напруга на Кавказі не зникла, якщо російські військові залишаються у Цхінвальському регіоні, що є частиною Грузії. І якщо Україна відмовиться продавати зброю до Грузії, то наc заступлять інші — американці, китайці, чи й самі росіяни. За ринки збуту треба битися і гризтися.
Коментарі
2