— Відкидаємо ганебну антиізраїльську резолюцію в ООН і не будемо дотримуватися її умов, — йдеться в заяві прем'єр-міністра Ізраїлю 67-річного Біньяміна Нетаньяху 24 грудня.
Напередодні Рада безпеки Організації об'єднаних націй ухвалила резолюцію №2334. У ній засуджується політика Ізраїлю щодо розширення поселень на територіях Палестини — на західному березі річки Йордан та у східному Єрусалимі. За міжнародним правом, вони мають статус окупованих із 1967 року.
Резолюцію подали на розгляд Малайзія, Нова Зеландія, Сенегал і Венесуела. Її підтримали Україна, Велика Британія, Китай, Росія, Франція, Єгипет, Японія, Уругвай, Іспанія. Загалом — 14 із 15 членів Радбезу ООН. Сполучені Штати Америки, які раніше блокували подібні ініціативи, утрималися.
Ізраїль відкликав своїх послів із Нової Зеландії та Сенегалу "для консультацій". І вимагає пояснення країн, які підтримали резолюцію й мають із ним дипломатичні відносини. Також скасували запланований на 27–28 грудня візит глави українського уряду Володимира Гройсмана.
— Позицію України зумовив міжнародно-правовий фактор, — говорить політолог Олеся Яхно, 38 років. — Основні міжнародні документи із захисту цивільного населення під час війни й окупації — Женевська конвенція 1949 року і Римський статут Міжнародного кримінального суду. Перший чітко передбачає зобов'язання держави не переміщувати своє цивільне населення на територію, яку займає. А другий такі дії визнає військовим злочином.
"По-перше, своїми непродуманими діями в голосуванні за резолюцію Україна може втратити підтримку або бодай розуміння Ізраїлю як ключового гравця на світовій арені. Він, до речі, буквально "вчора" (19 грудня. — ГПУ) підтримав проукраїнську резолюцію ООН щодо Криму", — пише дипломат Маркіян Лубківський, 45 років, у "Фейсбуку". — Друге. Це позначиться на подальших діях і ставленні до нас єврейської світової спільноти, їхнього потужного лобі, зокрема, у США. І третє. Ізраїль тепер, найімовірніше, відкладе у дуже довгий ящик питання визнання Голодомору в Україні геноцидом, хоча мав такі наміри".
Коментарі