25 травня українці обиратимуть нового главу держави. Колишній — Віктор Янукович — утік від народного гніву з країни, бо перемогла Революція гідності. Але чи є ця перемога остаточною, якщо президентські вибори виграє представник олігархії — такий самий, як Янукович? Ні. І відразу постане питання: за що боролися українці?
Сьогодні в державі надскладна ситуація. Триває війна. Росія окупувала Крим, диверсанти "розхитують" Донеччину та Луганщину, проникають на Харківщину, Одещину. Подекуди викрадають і вбивають людей тільки за те, що вони розмовляють українською мовою. Чи зможуть олігархи захистити Україну в такій ситуації? Сумнівно. Бо для них політика — це філіал їхніх бізнес-імперій. Вони на ній лише наживаються. І коли Кремль запропонує допомогу їм та їхньому бізнесу взамін на здачу Сходу і Півдня — вони, скоріше за все, погодяться. В олігархів (і не тільки українських) гроші традиційно на першому місці. Інтереси Батьківщини, співвітчизників — на другому плані.
Остаточно Революція гідності переможе тільки тоді, коли цінності Майдану стануть реальністю. Чи здатні це виконати представники олігархії? Ні. Це — політики вчорашнього дня: епохи Кучми, Ющенка і Януковича. Вони вже були при владі і наживали мільярди, витягуючи гроші з кишені кожної української родини. Свої статки отримали за рахунок втрачених робочих місць для молоді, жалюгідних зарплат, пенсій і стипендій, розбитих доріг, закритих шкіл та лікарень. Якщо прокремлівські диверсанти — це зовнішні окупанти, то олігархи виконують функцію ворогів внутрішніх. Вони забрали у країни і в кожного з нас майже все. А тепер хочуть позбавити ще й майбутнього.
Для чого ж тоді обирати того чи іншого олігарха чи їхнього ставленика? "А нема за кого голосувати!" — пояснюють. Невже у країні, яка звільнилася від Януковича ціною життів Небесної сотні і сьогодні веде боротьбу проти окупантів, немає достойних людей?
Серед кандидатів у президенти є кілька, не пов'язаних з олігархами. Наприклад, Олег Ляшко. На Майдані він був на передовій: брав участь у боях на Грушевського, в урядовому кварталі, в обороні Майдану.
Коли диверсанти й сепаратисти почали активно діяти на Донеччині й Луганщині — Ляшко подався туди. Сформував і очолив батальйон "Україна". А де в цей час олігархи? Проводять свої виборчі кампанії або фінансують їх. Мільярдер Фірташ, приміром, робить це з австрійського Відня. Хіба що Ігор Коломойський, який очолив Дніпропетровську обласну держадміністрацію, зайняв адекватну патріотичну позицію. А той же Ахметов відсиджувався до останнього. Дочекався, що сепаратисти проголосили так звану "Донецьку народну республіку", сформували уряд і попросили Путіна, щоб приєднав регіон до Росії.
Тож голос на виборах за олігарха чи за когось із їхніх ставлеників — це все одно, що голос за Януковича. А голос за когось із народних кандидатів — це шанс отримати патріотичного главу держави, який працюватиме на людей, а не примножуватиме свої капітали.
Коментарі