Конкурс на заміщення вакансії голови Державної служби геології та надр України виграв 55-річний Микола Фощій. Відомство контролює видачу ліцензій і дозволів на видобування корисних копалин. Нацдержслужба опублікувала результати конкурсу 27 жовтня. Але ще до нього вони були відомі працівникам Держгеонадр і пресі.
Микола Фощій раніше працював генеральним директором державного підприємства "Південукргеологія". Його звільнили 2016-го після аудиту. Виявили нераціональне використання коштів, багатомільйонну заборгованість, доведення до банкрутства підприємства і порушення антикорупційних законів. Загальна сума боргу із зарплат і податків досягла 17,6 млн грн. Основний борг і найбільші витрати були сформовані за час спільної роботи Фощія з Едуардом Ставицьким (міністр енергетики та вугільної промисловості у 2012–2014 роках, з 2010 по 2012-й — голова Держгеонадр. — ГПУ). Тож Микола Фощій потрапляє під пряму дію законодавства про люстрацію чиновників часів Януковича.
Проти нього відкриті дві кримінальні справи. Звинувачують у підробці документів, що призвела до тяжких наслідків. За це передбачається від двох до п'яти років позбавлення волі із забороною обіймати певні посади. Також триває досудове розслідування в кримінальному провадженні щодо безпідставної й умисної невиплати заробітної плати.
У квітні 2016-го Міністерство екології вже намагалося призначити Миколу Фощія керівником Держгеонадр. Тоді активісти звернули увагу уряду на порушення ним закону "Про протидію та запобігання корупції". Фощій призначив своїм заступником власного сина.
— Вибір Нацдержслужби дискредитує ідею відкритих конкурсів. Вона сьогодні формує репутаційний імідж української політики і не повинна йти на компроміси. Для нас залишаються незрозумілими мотиви й критерії оцінки переможців, а також ігнорування антикорупційних розслідувань, — каже голова організації "Громадська комісія по боротьбі з корупцією" Олександр Бакуменко.
Укррудпром
Коментарі