У проведенні пенсійної реформи вирішальну роль зіграла особистість її автора — віце-прем'єра Сергія Тігіпка. Про це каже президент Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко:
— Якби не було його "моторної" ролі, ролі людини, яка "пробиває" цей закон і через опір деяких своїх колег, і через громадську критику, то реформа могла б і не відбутися. Тому треба віддати належне Сергієві Леонідовичу — він не просто член уряду, віце-прем'єр, а й політичний діяч.
Експерт зазначає, що з пенсійною реформою Тігіпко йшов на серйозний політичний ризик й поставив інтереси країни, економічної та соціальної систем вище за свої політичні. Завдяки відданості справі, Тігіпку вдалося зберегти ядро свого електорату.
— Люди відчувають щирість дій. Його рейтинг після невеликого зниження, стабілізувався. І це дає йому великі політичні перспективи, — вважає Фесенко. — Далі віце-прем'єру варто продовжити доносити до людей суть пенсійної реформи, пояснювати, що буде змінюватися. Потрібно показати, що численні звинувачення на адресу реформи не відповідають дійсності. Із популізмом потрібно боротися, інакше буде, як у Греції.
Коментарі