Європейська партія закликає Європарламент посприяти звільненню Юлії Тимошенко та проведенню виборів у Києві до саміту у Вільнюсі. Лідер партії 46-річний Микола КАТЕРИНЧУК під час круглого столу "Угода про асоціацію як нова парадигма української політики" закликав координатора комітету закордонних справ Європарламенту 71-річну Аннемі НЕЙТС-ЕТТЕПНБРУК допомогти задовольнити необхідні умови зі списку Фюле для "асоціації" України з ЄС.
Зокрема Катеринчук зауважив: "Щоб історичний шанс 28–29 листопада був реалізований, мають вирішити, перш за все, питання Юлії Тимошенко як приклад вибіркового правосуддя. Ми фокусуємо увагу на цьому не тільки тому, що Тимошенко — відомий політик. А й тому, що за ґратами з різних причин сидять сотні тисяч людей. І це також проблема судової системи, з якою Україна поки що не може забезпечити дотримання прав, свобод та інтересів своїх громадян".
Політик зробив висновок: "Якщо принцип верховенства права діятиме в нашій країні, від цього виграє кожен громадянин України. Це реальний механізм для забезпечення незалежної судової системи".
Лідер Європейської партії зазначив: "Сьогодні п'ять мільйонів громадян України позбавлені права обирати собі місцеву владу — це міста Київ, Миколаїв, Херсон та Чернівці. Тобто, йде наступ центральної влади на систему місцевого самоврядування. Це робиться з двох причин. По-перше, влада зав'язана на корупційній вертикалі й не може дати громадам доступ до місцевих бюджетів. Хочуть усе контролювати в ручному режимі. По-друге, ручний режим управління потрібний для забезпечення правильного результату на президентських виборах 2015 року. Через ці дві причини йде сплановане та цілком свідоме знищення місцевого самоврядування. Без вирішення цього питання Україна ніколи не стане демократичною, тобто членом європейської спільноти".
Своєю чергою Аннемі Нейтс-Еттепнбрук зазначила: "Для України необхідно змінити не тільки закон, а й менталітет. Держава вибрала шлях реформ і має поступово трансформуватися в сучасну демократичну країну з сучасним справедливим суспільством". Ще однією необхідною умовою для підписання Угоди про асоціацію з ЄС, окрім питання Юлії Тимошенко, є виборча реформа".
Також Микола Катеринчук зауважив, що його політична сила "домагатиметься ухвалення рішення щодо проведення виборів у Києві ще до початку Вільнюського саміту. Вибори мають відбутися 2013 року". Таку думку цілком поділяють члени Європарламенту на чолі з Аннемі Нейтс-Еттепнбрук.
"За наслідками роботи нами була підписана відповідна резолюція (текст додається. — "ГПУ"), — каже Микола Катеринчук. — Під час круглого столу всі учасники помітили позитивні тенденції щодо євроінтеграції України. Однак, на нашу думку, вони є недостатніми. Ми вважаємо за необхідне разом із нашими європейськими колегами домогтися від влади виконання багатьох умов, а саме: змін виборчого законодавства, реформування судової системи, припинення "вибіркового правосуддя", особливо у справі Юлії Тимошенко, скасування чинного закону про референдум, реформування органів внутрішніх справ та інші".
На думку народного депутата, всі перелічені недоліки та зауваження можуть бути вирішені українськими законодавчими і виконавчими органами влади до початку Вільнюського саміту. Ми переконані, що єдиним правильним рішенням в інтересах обох сторін на майбутній зустрічі стане підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
"Сім пунктів" резолюції, підписаної лідером Європейської партії Миколою Катеринчуком та координатором комітету закордонних справ Європарламенту Аннемі Нейтс-Еттепнбрук
Враховуючи актуальність проблем, що постали перед Україною, і необхідність їх вирішення в максимально стислі терміни напередодні Вільнюського саміту, учасники круглого столу окреслили першочергові завдання:
1. Всебічно сприяти ухваленню нового закону про вибори народних депутатів з урахуванням висновків Венеціанської комісії і позиції профільних громадських організацій.
2. Ініціювати зміни до закону про судоустрій і статус суддів та ухвалення нового закону про прокуратуру відповідно до рішень Європейського суду з прав людини та рекомендацій Венеціанської комісії.
3. Наполягати, щоб прийняті реформи приводили до системних змін і припинення "вибіркового правосуддя", особливо у справі Юлії Тимошенко.
4. Вимагати проведення місцевих виборів у Києві 2013 року.
5. Домагатися забезпечення проведення вільних і чесних виборів у п'яти мажоритарних округах, призначених на 15 грудня 2013-го.
6. Вимагати внесення змін до закону про всеукраїнський референдум відповідно до наданих у червні цього року висновків Венеціанської комісії.
7. Домагатися реформування органів внутрішніх справ із залученням представників неурядових організацій і європейських інститутів.
Вважаємо, що всі перелічені недоліки та зауваження можуть вирішити українські законодавчі і виконавчі органи влади до початку Вільнюського саміту. Ми переконані, що єдиним правильним рішенням в інтересах обох сторін на майбутній зустрічі стане підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.
Коментарі