Кінофільм "Гобіт. Неочікувана подорож" за мотивами книжки Джона Толкіна заробив 12 млн грн за перші вихідні прокату в Україні. Його вважають лідером касових зборів у грудні.
— Популярність "Гобіта" режисера Пітера Джексона пояснюють успіхом попередньої кінотрилогії цього ж автора — "Володар перснів", — каже кінокритик Алік Шпилюк, 54 роки. — "Володар перснів" вийшов 10 років тому, він досі популярний і перебуває серед лідерів світового кінопрокату. Зараз багатьом шанувальникам творів Толкіна цікаво, як же зроблений новий фільм. Думаю, трилогія про гобіта стане успішнішою за "Володаря перснів". Він точно матиме кілька номінацій на "Оскар", про що стане відомо ближчим часом.
Твори Толкіна написані в жанрі фентезі, це різновид фантастики. Схоче на казку. Але вона приваблює дорослих, бо в кожній зрілій людині лишається частка дитячого. Я на власні очі бачив, як після перегляду "Гобіта" глядачі виходять із зали щасливі. Звичайно, цьому сприяє й те, що стрічка зроблена майстерно з точки зору найсучасніших кінематографічних технологій. Об'ємне зображення 3Д ідеально підходить для світу фентезі. Подібні сюжети й варто створювати у такому форматі. Не дивно, що український глядач іде на "Гобіта" у 3Д.
Фентезі можна знімати і в Україні, попит є. Але треба прямувати своїм шляхом — зосереджуватися на локальних історіях, не акцентувати на спецефектах. Досягнути технічного рівня "Гобіта" можуть тільки американці з їхніми великими кінокомпаніями і бюджетами в сотні мільйонів. Дострибнути до них пробували французи, та не вдалося.
Коментарі