Сусід по дачі взявся за чарку, довідавшись із новин, що уряд хоче змусити чоловіків працювати на пенсію до 65 років.
— На моїй дружині ще років десять пахати можна, а я до пенсії не доживу, — аргументує образу на Кабмін Юрій Петрович. — І так усе життя на державу наймитував, а отут ще почекай п"ять років.
Сусідові до заслуженого відпочинку залишилося два роки. У нього є шанси піти на пенсію вчасно, тобто в 60. Схоже, доки в нас вирішать усе-таки підвищити пенсійний вік, мине не один рік. Бо дуже непопулярне серед людей це рішення. Хоча он у балтійських країнах, наприклад, це зробили спокійно. Ніхто не обурювався. Рівень життя там інший, та й здоров"я в людей, мабуть, побільше.
Українських пенсіонерів 2007 року "старити" не будуть
Наші ж чиновники поки що тільки говорять про необхідність збільшення терміну виходу на пенсію на п"ять років. Запроваджувати бояться. От і зараз міністр праці і соціальної політики Михайло Папієв заявив, що українських пенсіонерів 2007 року "старити" не будуть. Але від самої ідеї уряд не відмовляється. Піднімати вікову пенсійну планку збираються поступово. Без цього, кажуть експерти, пенсійна реформа в Україні неможлива. Уже зараз фактично один працюючий утримує одного пенсіонера. А далі буде утримувати більше. Це пов"язано зі старінням нації. У принципі проблема актуальна для всієї Європи.
Для українських жінок збільшення робочого стажу для оформлення пенсії не таке страшне, як для чоловіків. Демографи стверджують, що представники сильної статі живуть у нашій країні в середньому менш як 65 років. Отож, якщо пенсійний вік піднімуть, то більшість із них ризикують просто не дожити до заслуженого відпочинку.
Критикують наміри уряду й народні депутати. За словами голови парламентського соціального комітету Івана Бондарчука, ми збираємося заощаджувати гроші Пенсійного фонду за рахунок того, що нікому буде їх платити. Мовляв, краще б збільшити не пенсійний вік, а самі пенсії. Соціальний міністр Михайло Папієв стверджує: бюджет фонду збільшать на кілька мільярдів. За рахунок чого? Виявляється, до нього просто перекладуть гроші з інших соціальних скарбничок держави. Але це буде ефект сполучених ссудин — недоплатять комусь іншому.
Схоже, уряд Януковича не шукає легких шляхів. Сам собі створює труднощі й бореться з ними. Так, у перше своє прем"єрство Віктор Федорович із панського плеча зрівняв усі соціальні виплати до прожиткового мінімуму. А тепер Кабмін каже про диференціацію пенсійних нарахувань. Мовляв, кожному — за трудовими внесками у Пенсійний фонд. Може, і з пенсійним віком так вийде: підвищать — скасують, уріжуть — умиють руки. Від такої непередбачуваності дій уряду люди змушені захищатися. Уже сьогодні пенсіонери, що працюють, в основному держслужбовці, терміново вибирають між роботою та пенсією останню. Доки не почалося. Масово пишуть заяви про звільнення досвідчені військові кадри, педагоги, учені.
Коментарі