пʼятниця, 25 листопада 2005 15:28

Для партій – 3%, для блоків – 4% й більше

Експерти та політики гаряче обговорюють тему прохідного бар'єру до Верховної Ради. Президент запропонував збільшити бар'єр з нинішніх 3%. Коментарі прозвучали різноманітні. Одразу заговорили про подорожчання місць у партійних списках. Про інтереси суспільства йдеться менше.  

У різних країнах різні бар'єри. Але парламенти політично розвинених держав подібні за ідеологічною структурою: одна партія представляє виборців лівих поглядів, інша — ліберально налаштованих, третя — правих або ж консерваторів... Люди чітко знають, за які цінності голосують. Ідеологічні клони там давно зникли. В Україні ж вони процвітають.

Що втратить наш лівий виборець, якщо збільшений прохідний бар'єр не візьме, наприклад, прогресивна соціалістка Наталя Вітренко? Усе одно в парламенті гарантовано будуть комуністи та соціалісти. Які особливі ідеологічні засади в об'єднаних соціал-демократів Віктора Медведчука або ж у "Народної партії" Володимира Литвина? А у партій, фактичні власники яких — менш розкручені або не такі багаті Костусєв, Бойко, Кушнарьов, Зубанов, Васильєв?..

Проблема не лише в тому, що наш нинішній бар'єр близький до мінімального за світовими стандартами й фактично заохочує парламентське клонування. Проблема і в тім, що він однаковий для партій і блоків. Це не тільки нелогічно, а й несправедливо. Якщо партія змагається за голоси виборців самотужки, їй, щоби потрапити до Верховної Ради, достатньо набрати 3% голосів. Якщо ж у блок об'єднуються дві партії, прохідний бар'єр для них має зрости до 4%, якщо разом виступають три партії — до 5% і так далі.

Справа за тим, аби внести відповідні зміни до закону "Про вибори народних депутатів".

Зараз ви читаєте новину «Для партій – 3%, для блоків – 4% й більше». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути