Під час голосування Кримінально-процесуального кодексу журналісти видання "Українська правда" сфотографували в залі депутата-"регіонала" 60-річного Олексія Кунченка за приватним СМС-листуванням. "Привет, мой хороший! Выспалась с кошкой, но соскучилась за котиком:)) — ужас!! Сегодня тоже до упора планируете???" — пишуть нардепу. "Да я смоюсь ;) До вечера. Цем." — відповідає той. Раніше журналісти оприлюднювали приватне листування нардепів Юлії Льовочкіної, Віталія Чудновського, Вадима Колесніченка тощо.
Олександр Бурмагін, 30 років, медіа-юрист Інституту розвитку регіональної преси:
— Зала Верховної Ради — публічне місце. Депутат — публічна особа. Тобто маємо публічну особу, яка перебувала в публічному місці під час виконання публічних обов'язків народного депутата. Відповідно, нардеп знав і мав очікувати, що потрапить в об'єктив фотокамер. Позов депутата до журналістів жодних перспектив не матиме. Та й фотограф не ховався. Він абсолютно легально виконував свою роботу.
Смішним буде виглядати позов про захист приватного життя. Ну яке приватне життя в депутата в сесійній залі? Негативний наслідок процесу міг би бути, наприклад, коли нардеп був у приватній кабінці ресторану, а фотограф таємно зняв його листування. Зміна контексту багато чого значить.
Василь Хара, 64 роки, нардеп-"регіонал":
— Журналісти підглядають за життям нардепів, а це не ліпиться ні з духовністю, ні з етикою. У нас усе суспільство неетичне. Рівень моральності низький. Є речі, які іноді і знати не треба, а тим більше гучно про це говорити. Є недоторканність листування. Але хто ж у нас закони виконує?
Протягом 20 років ми виховуємо бездуховне суспільство і людей, які не мають базисних уявлень про культуру. Це колосальна біда України.
Борис Беспалий, 58 років, колишній нардеп:
— Я розумію, що депутату важко весь робочий час провести під мікроскопом телекамер. Але все, що потрапило до журналістів чи фотографів у процесі виконання депутатами службових повноважень, має бути оприлюднене в інтересах суспільства. Парламентар має бути повністю прозорим. Це його плата за публічність, статус, приналежність до влади. Для депутата діє правило — не підставляйся або міняй професію. Тому журналіст зробив усе правильно. Тим більше, у цій історії нема нічого кримінального.
Ксенія Ляпіна, 47 років, нардеп від НУ-НСу:
— Оці всі листування, голосування за себе та за того хлопця доводять неефективність роботи Верховної Ради. Виникає логічне питання — а нащо 450 парламентарів? Щоб натискали кнопки? Тут питання не етики, а виконання робочих обов'язків публічною особою. Депутата обрали в інтересах суспільства, тому воно має право знати, чим він займається на роботі.
Парламент — портрет суспільства. У нас він некрасивий. Людям треба почати думати, що вони роблять вибір на п'ять років і п'ять років будуть на все це дивитися.
Коментарі
6