Громадська організація "Спільна справа" 14 травня починає всеукраїнську акцію "День гніву". Вимагатимуть відставки президента, розпуску парламенту та проведення дострокових виборів. Акція стартує об 11.00 мітингом біля Верховної Ради. У регіонах протестуватимуть біля облдержадміністрацій.
— Акція безстрокова, — каже лідер "Спільної справи", один із керівників осіннього підприємницького Майдану 29-річний Олександр Данилюк. — Після мітингу розбиватимемо наметове містечко в київському Маріїнському парку. Учасникам треба з собою мати спальники та сухпай на три дні, щоби протриматися до часу забезпечення харчуванням. В інтернеті мене запитують, чи брати вила. Це традиційне запитання тих, хто зазвичай не ходить на мітинги.
Скільки людей плануєте вивести на вулицю?
— Масовість може забезпечити виключно Київ. Якщо кияни вийдуть, жителі регіонів зрозуміють масштабність протестів і будуть підтягуватися. Наше завдання — залишити в наметах якомога більше народу. Однак є проблема: у людей банально немає грошей на квиток, хоч торік вони ще вважали себе середнім класом.
Ви подавали заявку до Київміськдержадміністрації на проведення акції?
— Не подавали, щоб суд не заборонив її. Заявку подамо напередодні заходу. Ми провели переговори з рядом депутатів, які залишилися з народом: Андрій Павловський, Юрій Стець, Андрій Парубій та Михайло Волинець. Вони традиційно нас підтримають і готові від себе подавати заявки на проведення зустрічі з виборцями (це буде підставою для законного зібрання людей. — "ГПУ"). Суд не зможе заборонити зустріч депутата із народом.
Щодо декого з учасників осіннього підприємницького Майдану порушили кримінальні справи. Це стримує теперішні акції?
— Ця обставина теж примушує нас виходити на вулиці. Якби у влади була можливість, вона вивезла б нас у Биківню і розстріляла.
Із ким проводили переговори щодо участі в акції?
— Півтора місяця тому ми надіслали запрошення всім громадським організаціям та опозиційним парламентським і позапарламентським партіям. Нас підтримали профспілки, які входять до Конфедерації вільних профспілок, громадянська кампанія "Молодіжна варта", об'єднання громадських організацій "Опір" та "Спротив". Деякі нардепи від опозиційних фракцій зголосилися допомогти нам в індивідуальному порядку.
Як уникнути сутичок, подібних до тих, що сталися у Львові 9 травня?
— Там була зрежисована провокація. Наше джерело в СБУ попереджало про них іще в квітні. Другим кроком будуть організовані владою народні псевдопротести, які призведуть до відставки уряду Миколи Азарова. Мета влади — змінити "вивіску" й зберегти власне режим.
Зараз немає інформації, чи готують провокації 14 травня. Ми звернулися до міліції, попросили забезпечити громадський порядок. Не плануємо сутичок. Провокації можуть бути лише з боку влади.
Як координуються "День гніву" та Марш протесту, що відбудуться 19 травня?
— Це різні акції. Значна частина людей, які їхатимуть із регіонів на 19-те, залишаться на безстроковий "День гніву". Деякі наші активісти, котрі з різних причин не можуть приїхати до Києва 14 травня, будуть 19-го.
Коментарі
85