Україна вперше дозволила собі в стосунках із Московією пройтися лезом гострого ножа. І Кремль не ризикнув продемонструвати у відповідь силу й традиційну зверхність.
Наприкінці листопада Київ повідомив про проведення контрольних льотних випробувань зенітних ракет середньої дальності. Навчання призначили на 1–2 грудня. Стріляти збирались виключно у власному повітряному просторі, над відкритим морем і з дотриманням усіх норм міжнародного права. Однак північний сусід зчинив істерику.
Міноборони РФ направило попередження військовому аташе при українському посольстві в Москві. Про "неприпустимість ракетних стрільб у повітряному просторі над акваторією Чорного моря західніше узбережжя Кримського півострова і в межах кордонів територіального моря Російської Федерації". І пригрозило: у разі проведення стрільб завдасть ракетного удару по українських пускових установках, а також зіб'є випущені ракети.
Військове відомство України шантаж агресора відхилило.
— Нас ніхто не зупинить, будемо діяти в інтересах українського народу, — сказав президент Петро Порошенко.
Відмова від ракетних навчань біля Криму означала б: Україна погодилася з анексією півострова. Тож офіційний Київ дав зрозуміти — він не відступить.
Кремль зі свого боку демонстрував готовність виконати публічну погрозу. Завіз у Крим 10 берегових ракетних комплексів, кораблі флоту вийшли в море з дозволом на атаку, а бортові розрахунки протиповітряної оборони перевели на посилений режим чергування.
Європа і світ затамували подих. Якщо Московія завдасть ракетного удару по українських навчальних позиціях і ракетах, це може стати початком Третьої світової війни. Усвідомлювали це й ми. Проте коритися Москві не хотіли.
Навчання відбулися. Українські військові здійснили всі намічені пуски ракет. Зі стовідсотковим успіхом.
Гоноровий Кремль мовчки проковтнув успіх "жидо-бандерівців". Чому? Чим обумовлена публічна "слабкість" Москви?
Гадаю, не останню роль у сумирності Путіна відіграв вид зброї, ефективність якої збиралася показати Україна. Інженери КБ "Південне" на базі добре відомої московітам реактивної системи залпового вогню "Смерч" розробили нову зброю. Ракета "Вільха" здатна вражати повітряні, наземні й водні цілі. Її політ, на відміну від попередніх аналогів, коригується протягом усього маршруту. І не за допомогою GPS, сигнали якої доволі просто заглушити.
Московіти збивали б нас старими С-300 і С-400 із вичерпаним ресурсом зберігання. Останніми роками такі демонструють стійку ненадійність. То у воду пірнуть, то в повітрі вибухнуть, то полетять не туди. Тож Кремль не мав певності, що після пострілу в наші ракети в море впадуть саме вони.
Україна цьогоріч уже випробовувала цей комплекс в Одеській області. "Вільха" показала себе найкращим чином.
Одне псувало тоді настрій: на пусках не було спостерігачів Путіна. Чорноморські гастролі української ракети все виправили. Майстерну роботу "Вільхи" московіти мали можливість спостерігати зі своїх кораблів. І навіть транслювати у Кремль.
До України повертається впевненість у власних силах.
Коментарі
1