Політична криза в Україні сягає свого апогею. Дискредитовані фактично всі інституції влади. Сторони протистояння не визнають рішень одна одної, суди і прокуратура стали заручниками політичної боротьби. Який же вихід із теперішньої ситуації?
Мирослав Попович, 76 років, директор Інституту філософії НАН України:
— Однозначно компроміс. Бо знайдення домовленостей та згоди обох сторін — єдиний вихід із нинішньої ситуації. Така взаємна згода вже вимальовується. Це, зокрема, рішення про проведення дострокових парламентських виборів — не обов"язково в червні. Якщо ж обидві сторони продовжуватимуть випробовувати нерви одне одного, тоді буде розвал української держави. В цьому випадку не виключені й криваві події.
Ірина Шинкарук, 26 років,
співачка:
— Не знаю, до чого все це дійде. Одного дня здається, що треба ось так, а іншого — починаєш сумніватися. Наші політики й владоможці настільки заплутали ситуацію, що у простої людини вже голова обертом іде. Хочеться лише одного: щоб вони почали працювати і дали працювати людям.
Дмитро Поїзд, 52 роки,
адвокат:
— Усе закінчиться перемогою президента та демократичних сил. Компромісу не буде. Після виходу в світ другого указу Віктора Ющенка Верховна Рада та прем"єр остаточно програли цю боротьбу. Сьогодні всі документи, надіслані з парламенту до Секретаріату президента, там не приймаються. Тим самим Ющенко демонструє, що його наміри непорушні. Його також підтримують США, Європа. В Україні буде новий парламент. Нова коаліція подасть президентові нову кандидатуру прем"єр-міністра. Янукович же буде звільнений у зв"язку з обранням нового уряду.
Лілія Григорович, 49 років,
народний депутат від "Нашої України":
— Єдине джерело влади, яке на сьогодні правочинне, — це український народ. І він має бути верховним суддею в цій ситуації. Випало кілька вихідних, була можливість поїхати до людей, зустрітися із земляками в невеликих містечках і селах. Люди розуміють: сьогодні всі зайшли в глухий кут. Народ — сам собі не ворог. Дострокові вибори виявлять рівень довіри до політичних сил. Український парламентаризм отримає щеплення проти зарази, яка називається підкуп і зрада. Виборець відчує себе ще сильнішим, ніж після помаранчевої революції. Нова коаліція буде більш прагматичною. Україна перестане топтатися на місці і за рік-два матимемо реальний прорив у соціально-економічній сфері.
Віктор Небоженко, 52 роки, керівник соціологічної служби "Український барометр":
— Криза закінчиться тим, що сторони дійдуть якоїсь згоди. Однак перед тим, як буде досягнуто компромісу, можливі елементи надзвичайного стану в країні — в політичному режимі, управлінні державою. Проте зараз невідомо, звідки ці елементи йтимуть — із боку президента чи прем"єра. Але після цього обов"язково будуть досягнуті взаємоприйнятні домовленості.
Коментарі