
Ведуча Ксенія Собчак балотуватиметься в президенти Росії
— Я вирішила балотуватися в президенти. Я проти всіх, хто зазвичай цим правом користується, — говорить у відеозверненні 18 жовтня 35-річна Ксенія Собчак. Вибори в РФ відбудуться 18 березня 2018-го.
— Коли мені було 18, Путін став президентом. Діти, які народилися того року, вже самі голосуватимуть. Але може статися, що, коли мій син піде на вибори, кандидати будуть ті самі — Зюганов (лідер російських комуністів, чотири рази балотувався на пост президента, щоразу займав друге місце. — ГПУ), Жириновський (голова Ліберально-демократичної партії. — ГПУ) і Путін, — додає.
Ксенія Собчак — дочка першого мера Санкт-Петербурга Анатолія Собчака і Людмили Нарусової, члена Ради Федерації Росії. Має диплом бакалавра з міжнародних відносин і магістра з політології. Знімалася у кіно, вела розважальні передачі на телебаченні. У соціальній мережі "Твіттер" має 1,5 млн підписників.
У березні 2015 року заявила в інтерв'ю: на місці президента Росії теж анексувала б Крим, але в "цивілізований спосіб". Мовляв, не вводила б "зелених чоловічків", а розвивала б туризм та інфраструктуру.
"Я — поза жорсткими ідеологічними рамками. Я навіть не за "Крим наш" і не проти, — пише Собчак у листі до преси 19 жовтня цьогоріч. — Я за те, щоб у країні припинилося тотальне злодійство, з'явилися справжня політика, влада, підзвітна людям. Вони самі вирішать, як їм жити. І на рівних зі світовим співтовариством і сусідами — чий Крим насправді".
На початку вересня російська газета "Ведомости" писала, що в адміністрації президента планують виставити жінку як "спаринг-партнера головного кандидата" (спаринг — тренувальний поєдинок у спортивних змаганнях. — ГПУ). Близькі до Кремля джерела називали Собчак ідеальним кандидатом.
Із Володимиром Путіним Ксенія Собчак своє рішення не погоджувала, заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков. Додав, що вона відповідає критеріям законодавства до кандидатів у президенти.
"Для людей, які і так би голосували за Путіна, створюють образ чесних виборів. Ілюзію, що є багато кандидатів, — говорить виданню "Новая газета" 54-річний Григорій Голосов, професор Європейського університету в Санкт-Петербурзі.
— Роль подібних кандидатур — відтягувати голоси в опонентів. Близько 20 відсотків виборців налаштовані опозиційно. Може, хтось із них голосуватиме за Собчак. Скажімо, молоді люди, які пам'ятають її по шоу "Дом-2". Процентів шість-сім вона може набрати. У масштабах Росії — це мільйони голосів. Собчак дадуть їх, скільки захочуть. На місцях підрахунок може залежати від самодіяльності губернаторів".
"Усі підкреслюють, що Собчак — проект Кремля. Так і є. Але у нас будь-який кандидат — це проект Кремля. Путін — теж. Самі вибори — також. Вони не мали і ще дуже довго не матимуть ніякого стосунку до демократичної процедури голосування за різних кандидатів з об'єктивним підрахунком голосів, — пише в блогу російський журналіст Антон Орєх, 45 років.
— Говорять, вона поставила хрест на кампанії Олексія Навального (російський опозиціонер 2013‑го засуджений на 5 років умовно за розкрадання майна держпідприємства "Кировлес". Торік справу направили на новий розгляд. Якщо підтвердять вирок, не зможе брати участь у виборах як кандидат протягом 20 років. — ГПУ). Мовляв, тепер його точно не допустять. Це нісенітниця. Собчак не може йому ні допомогти, ні перешкодити. Його мета — не потрапити на вибори і набрати три відсотки. А створити шум, сколотити штаби, завоювати симпатії молоді. І це у Навального виходить.
Нам просто хочуть зробити трохи веселіші вибори. Ми подивимося змінену версію шоу, в якому Путін томить нас, мучить і нарешті каже, що все-таки зволить бути нашим царем ще шість років (нинішній президент РФ не заявив про участь у майбутніх виборах. — ГПУ). У цьому шоу Зюганов і Жириновський зображають суперників. Навальний люто грає роль підпільного кандидата у вигнанні. А Собчак — проти всіх".
Коментарі