Президент Віктор Янукович звільнив двох губернаторів — львівського Василя Горбаля і тернопільського Михайла Цимбалюка. Водночас Цимбалюка перепризначив на місце Горбаля.
— Зараз змінюються завдання для регіональної влади на наступний рік. Янукович дивиться, хто зможе з ними впоратися. Тому й проводить кадрові ротації, — пояснює львівський політолог Анатолій Романюк, 53 роки. — Василя Горбаля звільнили через незадовільні результати на виборах до місцевих рад та за те, що не впорався з керуванням регіоном. Він добре керував банком, але не областю. А Цимбалюк — вимогливий виконавець. Оскільки очолював львівську міліцію, добре знає область. Краще від Горбаля зможе знайти спільну мову зі "Свободою", яка становить більшість в облраді.
Тернопільську область замість Цимбалюка очолив Валентин Хоптян. Остання його посада — керівник Підволочиської райадміністрації Тернопільщини.
21 грудня замінили й міністра охорони здоров'я. Президент звільнив із цієї посади Зіновія Митника та призначив замість нього Іллю Ємця. Останні 13 років Ємець очолював центр дитячої кардіохірургії Інституту серцево-судинної хірургії Академії наук.
— У нього немає відвертої донецької біографії, — коментує політолог 57-річний Віктор Небоженко. — Скоріше, це той професіонал, якого нарешті довелося взяти до владної команди. Інші зосередилися на грошовитих бюджетних і транспортних міністерствах, тоді як з міністерства охорони здоров'я "нема що взяти". Або з цього міністерства можуть відвести доходні галузі. Наприклад, створять агенцію, що займатиметься фармацевтикою.
Зиновія Митника звільнили не тому, що проти нього донецькі жінки — Раїса Богатирьова та Тетяна Бахтєєва. Він належить до групи Азарова, яка поступово розпалася. Прем'єр-міністру показують, що йому немає на кого розраховувати. Після адмінреформи у нього зменшився вплив на найпрестижніші міністерства, втрачають владу ті, кого прем'єр добре знає особисто. Підштовхують Азарова до добровільної відставки.
Коментарі
1