Генеральний прокурор України Віталій Ярема, 50 років, вважає, що закон про люстрацію не відповідає Основному закону. Про це сказав на брифінгу 30 вересня.
— Закон у багатьох випадках не відповідає Конституції України та вимогам міжнародного законодавства, — наголосив. — Якщо він набуде чинності, ми породимо велику кількість звернень у суди, у тому числі — в Європейський суд із прав людини.
— За два дні до цього в Партії регіонів, так званому "Опозиційному блоці", прозвучала аналогічна заява, — пише на своїй сторінці в мережі "Фейсбук" публіцист Сергій Висоцький, 29 років. — Починають збирати підписи для звернення до Конституційного суду. Напевно, ці дві заяви ніяк не пов'язані між собою. Розчулюють спроби Банкової розвести нас, як кошенят. Президент не хоче спертися на умовний Майдан, щоб країна почала жити по-новому. Отже, йому доведеться спертися на Антимайдан — систему рішалів і грошових мішків, яку залишив після себе Янукович. Третього шляху не дано. Інакше — буде новий виток революції. Виконання закону про люстрацію могло б загасити зростаючий конфлікт між владою і суспільством. Натомість Порошенко, схоже, готовий піти на ескалацію. Ну-ну.
— Деякі чиновники хочуть діяти, як за попередньої влади: ні за що не відповідати, брати гроші й нікого не чіпати, — каже політичний експерт Тарас Загородній, 35 років. — Ніхто не збирається міняти стару систему. Намагаються побудувати такий же корупційний механізм.
Дивно, чому Ярема тільки зараз почав критикувати закон про люстрацію. Не читав текст чи не бачив, що діється в парламенті? Якщо незадоволений, то має відповідно до законодавства запропонувати вирішення проблеми, показати альтернативу. Є Конституційний суд. Нехай там визначають рівень законності. Логіку пана Яреми складно зрозуміти. Адже він прийшов на посаду після Майдану. Не знаю, хто підказав йому слова, але виглядає так, ніби цей хтось хоче скасувати закон про люстрацію.
Можливо, Ярема озвучує колективне невдоволення. Зокрема, президента. Порошенко публічно своє "фе" не оголошував. Але критику суспільства кудись треба дівати. Тому періодично з'являтимуться "погані" чиновники. На них президент вказуватиме, як на основне гальмо очищення влади. Та не варто забувати про народну люстрацію. Людям дуже не подобається ситуація в державі. Сміттєві баки, в які вкидають політиків, — тільки один із проявів цього. На руках у людей багато зброї. Вони пройшли через АТО й не побачили покараних за Майдан. Тому на місцях самостійно каратимуть й усуватимуть чиновників. Так триватиме, допоки влада нарешті зрозуміє, що треба змінюватися. Народ зараз самоорганізований, відчув силу. Утворилися впливові інституції: армія, волонтерський рух, меценати, учасники та постраждалі в АТО. У них маса запитань — і нуль відповідей. Влада, вочевидь, цього не бачить.
Коментарі