четвер, 02 листопада 2006 18:13

Янукович оголошує війну президенту?

У серпні призначення в уряд Віктора Януковича помаранчевих міністрів стало результатом домовленостей між прем"єром і президентом Віктором Ющенком. Тепер Роман Зварич звільнений з посади міністра юстиції, а Ігор Ліховий — міністра культури і туризму. А міністра внутрішніх справ Юрія Луценка парламент рекомендував відсторонити від виконання обов"язків. Чи означає це початок відкритої війни між таборами президента і прем"єра?


Президент Інституту національної стратегії Кость Бондаренко, 37 років, упевнений, що війни не буде. Бо Ющенко ще раніше заявляв, що не збирається бути в опозиції до уряду.

— Про справжню війну можна було б говорити, якби уряд Віктора Януковича повністю звільнив Юрія Луценка з посади міністра внутрішніх справ, — каже політолог. — Верховна Рада  відсторонила його для того, щоб провести розслідування у сфері правоохоронних органів та запобігти подальшому зростанню злочинності в країні. Необхідно навести елементарний порядок у міліції. А Юрій Луценко — більше політик, аніж міліціонер.

Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов, 49 років, теж вважає, що двомісячне відсторонення Луценка від справ не означає порушення серпневих домовленостей. Політолог запевняє, що у відставці міністра не зацікавлений ніхто — ані Ющенко, ані Мороз, ані Янукович.

Проте поведінка прем"єра виглядає дещо дивною. У середу у Верховній Раді Віктор Янукович заявив, що цілком задоволений роботою Юрія Луценка. А вже наступного дня підконтрольна йому  Верховна Рада створює тимчасову слідчу комісію з питань перевірки фактів зловживання службовим становищем міністра.

Тимчасову слідчу комісію створили спеціально проти Луценка

— Коли Янукович казав про відсутність претензій до роботи Луценка, то це означало наявність домовленостей в нього з президентом, — припускає керівник Центру досліджень політичних цінностей Олесь Доній, 36 років. — Однак останні події демонструють, що "регіонали" повністю взяли ситуацію під свій контроль. І тому Луценкові надалі важко буде керувати його відомством.

Отже, міністр внутрішніх справ перебуває зараз у підвішеному стані. Чи означає рішення Верховної Ради початок відставки, поки що невідомо. Хоча, з огляду на розвиток подій, це було б цілком логічно.

— Тимчасову слідчу комісію створили спеціально проти Луценка, — стверджує юрист Дмитро Поїзд, 52 роки. — Рада проведе розслідування, після чого визнає міністра винним у корупційних діях та зловживанні службовим становищем. Потім прем"єр скерує до парламенту спеціальне подання щодо його відставки.

Дмитро Поїзд упевнений саме у такому сценарії. Каже, що прем"єрський табір хоче поступово зменшити вплив президента Ющенка, а потім оголосити йому імпічмент. Водночас сам президент сприйняв відставку своїх міністрів досить спокійно. Принаймні жодних різких коментарів від нього станом на середину вчорашнього дня не було.

— Віктор Ющенко був готовий до того, що серпневі домовленості будуть порушені, — каже Олесь Доній. — Президент зробив помилку з самого початку. Йому треба було не вводити в уряд своїх людей, а об"єднати їх навколо себе в опозиції. А так у нього не було реальної можливості контролювати в уряді навіть своїх висуванців, і контроль над опозицією він втратив.

На відміну від ситуації з Луценком, відставки Романа Зварича та Ігоря Лихового були очікуваними. За два тижні Верховна Рада обіцяє звільнити міністра охорони здоров"я Юрія Поляченка і міністра з питань молоді та спорту Юрія Павленка. У президента в уряді залишаться міністр оборони Анатолій Гриценко та міністр закордонних справ Борис Тарасюк. Обидва мають очевидні розбіжності в поглядах з Віктором Януковичем.

— Відносини Ющенка і Януковича тепер не обмежені виключно кадровими питаннями. Уже йдеться про стратегічні моменти, — каже Олесь Доній. — Бо тепер уряд, Янукович і Партія регіонів керуватимуть усією державною економікою. Президентові залишать керівництво лише зовнішньою сферою та армією.

Зараз ви читаєте новину «Янукович оголошує війну президенту?». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути