Антикорупційні органи мають обирати запобіжні заходи, які відповідають злочину. А "не просто закривати всіх, тому що цей піар гарно виглядає".
Про це в інтерв'ю "Дзеркалу тижня" говорить керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури 31-річний Назар Холодницький.
— Національне антикорупційне бюро не згодне з позицією прокуратури стосовно запобіжного заходу голові Рахункової палати (САП вимагала для Романа Магути два місяці домашнього арешту. — ГПУ). Принцип такий: ми всіх закриємо, а там розберемося. Це 1937-й. А нічого, що за злочин, у якому підозрюють цю особу (зловживання службовим становищем і махінації із житлом. — ГПУ), передбачено покарання до шести років позбавлення волі?
Холодницький заборонив розголошувати будь-яку інформацію слідства про отримання грошей із "чорної каси" Партії регіонів Полом Манафортом. Той — колишній радник Віктора Януковича. Певний час очолював передвиборну кампанію новообраного президента США Дональда Трампа.
— Невідомо, де Сергій Лещенко (народний депутат від Блоку Петра Порошенка. — ГПУ) це взяв. Із його подання пішла інформація щодо Манафорта, — продовжує. Після цього документи у справі опублікувало на своєму сайті антикорупційне бюро. Про це треба питати в того, "хто відповідає в НАБУ за інформаційну політику та розголошення даних слідства".
Через халатну роботу НАБУ в багатьох справах, які нині розглядає антикорупційна прокуратура, немає майбутнього.
— У НАБУ скажуть: ми зібрали всі докази й надали прокурору, а той не зміг довести. Але навіть тисячі лайків у "Фейсбуку" — це не переконливий аргумент. Бо нам треба йти до суду й оперувати фактами, — каже Холодницький.
Коментарі