У вівторок, 26 лютого, у Черкаси приїхали заступник начальника центрального штабу кандидата в президенти Анатолія Гриценка з юридичних питань, лідер Європейської партії України Микола Катеринчук та представник команди Анатолія Гриценка громадський діяч Тарас Стецьків.
Катеринчук і Стецьків розповіли, чому приєдналися саме до команди Анатолія Гриценка і окреслили головні пункти його передвиборчої програми, яку він має на меті втілити протягом одного президентського терміну.
Основна функція президента під час війни — захистити країну. Добре, якщо в таких умовах президент — Верховний Головнокомандувач — має військовий фах. А Гриценко був одним із кращих міністрів оборони. Це чесна людина. Не має бізнесу, не володіє телеканалами. Тому інформації про нього у публічному просторі не так багато, — зауважив Микола Катеринчук.
Разом з тим кандидат іде на вибори з ґрунтовною програмою, підготовленою із залученням фахівців у різних сферах життя держави. І має власне бачення щодо черговості вирішення основних проблем, що стоять перед Україною. Серед перших кроків Анатолія Гриценка у разі обрання президентом буде створення чесної судової системи. Адже неможливо будувати демократію і розвивати економіку в країні, де немає верховенства права. У свою чергу, чесні суди — одна з необхідних умов для залучення інвестицій — таких потрібних нашій країні для розвитку.
Інший пріоритет для Гриценка — добробут громадян. Якщо говорити про комунальні тарифи, то вони за кілька останніх років збільшилися на 100%, а от рівень доходів громадян зріс відсотків на 10. Аби змінити цю ситуацію і дати людям можливість жити краще, слід почати із боротьби з корупцією. Реалізувавши свою програму в цьому напрямі, команда Гриценка забезпечить зростання соціальних стандартів і рівня життя громадян, зменшить соціальну нерівність та усуне від влади олігархів. За підрахунками команди Гриценка спільно з представниками Української ради бізнесу, щороку бюджет України через корупційні схеми втрачає 400 млрд грн. Гриценко поверне ці гроші у бюджет. За цей кошт можна підвищити пенсії, збільшити зарплати лікарям, учителям, військовим.
Одним з перших законопроектів, які обіцяє внести у парламент Гриценко після обрання, стане закон щодо протидії хабарництву. У 2008 році Анатолій Гриценко вже реєстрував цей законопроект у Раді. Тоді за нього проголосували 364 народних депутати. Але президент Ющенко його заветував.
— Гриценко — військова людина, яка розуміє, що таке честь і гідність. Він не залежить від олігархів і має свою команду професіоналів, яка готова ламати корумповану систему влади. У цьому сенсі орієнтованість Гриценка на зміни і воля до змін мені імпонує, — зазначає Тарас Стецьків.
Окремо пан Стецьків звернув увагу і на тих, хто допоможе Анатолію Гриценку реалізувати його програму.
— Команда Гриценка — це люди, готові взяти на себе відповідальність за ключові посади в державі: Віктор Трепак, Олександр Савченко, Іван Апаршин та інші представники команди, — говорить Тарас Стецьків.
Також він розповів про зустрічі з виборцями в Черкаській області.
— Щойно ми повернулися із Золотоноші, де зустрічалися з колективом швейної фабрики. Люди скаржилися, що працюють на сировині, яка завозиться за-за кордону, шиють якісні речі, але імпорт все одно дешевший. Я пояснив, чому так відбувається. Бо наш український митник за хабар пропускає сюди контрабанду, яка вбиває наше виробництво. Плюс держава втрачає на несплаченому миті. Думаєте, перші особи в державі не знають про такий стан речей? Знають. Але їм вигідно тримати такого митника і керівника СБУ. Бо вони служать не державі, а особисто президенту. Біда в тому, що таку систему знизу не розірвати. В Україні вже відбулися дві революції, але система вижила. Її можна поламати тільки згори. І це здатен зробити лише Гриценко, — підкреслив Стецьків.
Після реєстрації Гриценка кандидатом у президенти його команда звернулася до Центральної виборчої комісії, щоб отримати доступ до реєстру виборців. У штабі кандидата підозрюють, що туди включили не менше мільйона "мертвих душ". Про можливу підготовку фальсифікацій через реєстр свідчать і вражаючі зміни кількості виборців, що в ньому значаться. На початку виборчого процесу Державний реєстр виборців нараховував близько 35 млн 600 тис. виборців. Коли команда Гриценка почала судитися з ЦВК щодо незаконних обмежень у роботі кандидата з реєстром, у Центрвиборчкомі заявили: кількість виборців у ньому — 29 млн 800 тис. осіб. Тобто десь поділися понад 5 мільйонів прізвищ з реєстру.
Микола Катеринчук пообіцяв: рук у вимушеному протистоянні з ЦВК не опускатимуть. А всіх, хто планує фальсифікації під час виборів, змусять за це відповісти.
Окрім того, Катеринчук показав рішення суду в справі Гриценка проти народного депутата від БПП Олександра Бригинця.
— Бригинець заявив, буцімто Гриценко розпродав військового майна на якісь шалені суми. Ми звернулися до суду й виграли його. Насправді Гриценко нічого не продавав, бо продаж зброї — це не повноваження міністра оборони. Тепер Бригинець мусить вибачитися і відшкодувати всі судові витрати, — завершив Катеринчук.
Ці брехливі заяви свідчать про одне — нинішня влада боїться сильного конкурента — Гриценка, який налаштований зруйнувати корупційну систему і навести в країні порядок.
Коментарі