На мене наїхала приятелька Марджорі. У прямому розумінні — вона була на велосипеді. Помітила мене на перехресті й невдало загальмувала, через що маю синець на коліні. Марджорі придбала велосипед і почала активно ним користуватися, бо біля її дому на Шостій авеню проклали доріжку для велосипедистів.
У Нью-Йорку побільшало велосипедистів. Мова не про професіоналів у лайкрових шортах. Це й молодики в ділових костюмах, і дівчата в туфлях на підборах, і поважного вигляду пенсіонери.
— Люди не хочуть весь час сидіти за кермом чи в метро, — каже Марджорі. — Хочуть мати зручніший варіант.
Протягом 15 років Штати переживають бум велосипедистів. Із 2003-го американців, які добираються на роботу на двох колесах, побільшало на 43 відсотки. Кількість велосипедистів у Нью-Йорку, Бостоні, Сіетлі та Міннеаполісі зросла вдвічі за останні п'ять років.
Сьогодні "зелені" активісти Америки лобіюють запровадження велосипедних доріжок, щоб розвантажити шляхи, зменшити забруднення та підвищити безпеку руху. У травні цього року оголосили про 2-річний проект "Зелена доріжка", який передбачає збільшення протяжності велосипедних шляхів у шести містах: Чикаго, Вашингтоні, Мемфісі, Сан-Франциско, Остіні та Портленді. Інші міста країни придивлятимуться до їхнього досвіду. Мета "Зеленої доріжки" — зробити їзду на велосипеді таким же звичайним явищем, як прогулянка з собакою чи похід у супермаркет по продукти.
Попит створив новий сервіс. Тепер за наявності кредитки веломашину можна орендувати на спеціалізованих станціях техобслуговування. А залишити на станції в іншому місті. Це теж сприяє розвитку "зелених доріг" через усю країну.
Велосипедисти в Європі давно отримали такий же статус, як автомобілісти. Америка поки що вважає велосипедистів скоріше диваками, які не бояться машин. Але це не утопія — очікувати, що Сполучені Штати незабаром стануть лідером серед велосипедних країн. Американці — нація, що любить розважатися, і може багато чого досягнути, коли мова йде про веселощі й технічні досягнення. До того ж заохочення людей до велосипедного засобу пересування допоможе боротися з епідемією ожиріння, а з економічної точки зору може навіть знижувати ціни на бензин.
Коментарі