У першому півріччі цього року Україну відвідали 7,5 млн іноземних туристів — на 8% більше, ніж за перші шість місяців торік. Про це відрапортував голова Держслужби туризму і курортів України Анатолій Пахля.
— Ніякого туристичного буму немає, — коментує інформацію Держслужби туризму і курортів президент Туристичної асоціації України Борис Вихристенко, 68 років. — Мене ці дані дивують.
Наприклад, каже експерт, Китай рекордного для його сфери туризму 2004 року прийняв 17 млн туристів. І заробив на цьому $79 мільярдів.
— А ми заявляємо про 7,5 мільйона туристів у першому півріччі. Виникає запитання: якщо в нас такий туристичний бум, то де тоді мільярдні надходження до казни? — запитує Вихристенко. — Цих грошей не видно. Так само, як і натовпів європейців. Зайдіть у Києві в Лавру, Софійський собор — іноземців одиниці. На Закарпатті — десятки. У Крим з його нікудишніми умовами відпочинку ті ж європейці також навряд чи поїдуть. Хіба що росіяни.
За словами президента Туристичної асоціації, Держслужба туризму і курортів повинна кардинально змінити підхід до оцінювання обсягів в"їзного туризму.
— Вони беруть дані в прикордонників, — пояснює фахівець. — Ті рахують всіх, хто просто перетинає державний кордон. А наші чиновники кожного вважають туристом! Так ніде у світі не рахують.
Не враховується також специфіка прикордонних територій. Наприклад із Молдовою. Один молдаванин може протягом дня по п"ять разів перетинати наш кордон. Улітку до нас приїжджають численні родичі з Білорусі, Росії, Молдови — але ж це також не туристи.
— Вони не їдуть на курорти, не живуть у готелях, не замовляють тури через агенції. Крім того, є заробітчани, які приїжджають до нас із країн СНД, є трудові мігранти, які їдуть через Україну в Європу, — зауважує Борис Вихристенко.
Каже, якщо хочемо знати справжні цифри, то кількість туристів слід вираховувати за даними Міністерства закордонних справ і туристичних асоціацій, а не прикордонників.
Коментарі