понеділок, 30 січня 2006 15:38

250 доларів і передплата

33-річна київська підприємниця Світлана С. добре знає, що основою бізнесу по-українськи є вміння товаришувати з потрібними людьми. Наприклад з пожежниками. На їхнє прохання Світлана недавно стала передплатницею часопису "Пожежна безпека". Раніше порозуміння з управлінням пожежної охорони обходилося бізнес-леді в 250 доларів на рік. Без передплати.

Подруга Світлани — директорка бару. Якось вона насмілилася бути "не досить ввічливою" з пожежним інспектором. Відмовилася "дружити". Наступного дня бар закрили через незадовільний протипожежний стан приміщення. Залагоджувати справу довелося досвідченішому заступникові директорки. Однак він змушений був дати ще більшу суму за ту, яку вимагали за "дружбу" раніше.

Протипожежна безпека дається дорого. Згідно з проведеним Міжнародною фінансовою корпорацією (МФК) дослідженням, хабар за дозвіл на початок роботи від вогнеборців складає у середньому по Україні 520 гривень. Сума залежить від регіону. В Києві тариф вищий і також залежить від району.

Вирішила сплачувати 100 доларів і не мати клопоту

Дозвіл мусять мати всі без винятку. Папір цей видається тільки на рік, потім процедуру треба повторити. Найлегше — за допомогою друзів та згаданих Світланою 250 доларів.

— Я намагалася діяти легально. Спочатку треба було "обстежити приміщення". За це через ощадкасу я перерахувала пожежній охороні 300 гривень. Проте ніхто не приїхав, — розповідає 35-річна Ліля, власниця маленького зоомагазинчика в Дарницькому районі столиці. — Мені повідомили, що треба встановити протипожежну сигналізацію. Направили в якусь приватну фірму. Підрахували: сигналізація на наші 32 квадратні метри коштуватиме близько двох тисяч баксів. А ще ж обслуговування, інструктаж та інше. Тому вирішила сплачувати особисто пожежникам 100 доларів на рік і не мати клопоту.

Адміністратор однієї із великих солідних фірм Валентина К., 27 років, домовилася з пожежником за 500 та офіційні платежі. Щоправда, гроші ці в руках ані вона, ані друг-вогнеборець не тримали.

— Нам виставили рахунок якоїсь станції техобслуговування за ремонт чийогось автомобіля, — каже Валентина.

Підприємцям доводиться мати справу не лише з пожежниками. Скажімо, щоб поставити у Києві кіоск "Союздруку", треба зібрати 35 безплатних довідок від різних інстанцій. Це стверджують юристи МФК. За їхніми підрахунками, загалом в українському законодавстві передбачено 1200 різноманітних дозволів.

В українському законодавстві передбачено 1200 дозволів

Зробити простішим життя підприємців мав би новий закон "Про дозвільну систему в сфері господарської діяльності". Він розроблений за підтримки проекту МФК "Розвиток підприємництва в Україні". Згідно з документом, кількість дозволів мала скоротитися до 100. Крім того, мав би бути запроваджений декларативний принцип. Це коли підприємство може розпочати роботу і без санкції дозвільних органів, якщо воно не є джерелом підвищеного ризику для оточення.

Закон про дозвільну систему набрав чинності 6 січня, але переважно на папері.

— Щоби втілити в життя цей рамковий документ, необхідно ухвалити ще 16 законодавчих актів. Крім цього, чимало підзаконних, — пояснює менеджер однієї з програм МФК Тетяна Лозанська. — Зокрема, міністерства та відомства мають скасувати зайві дозволи. Але ж тоді доведеться добровільно відмовитися від вельми прибуткової "дружби" з підприємцями. Тому чиновники не поспішають.

Зараз ви читаєте новину «250 доларів і передплата». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути