середа, 28 березня 2018 18:47

Як дитині врятуватися при масштабній пожежі - поради

Як дитині врятуватися при масштабній пожежі - поради
Підбірка порад допоможе зберегти життя людей, що опинилися в палаючому приміщенні. Фото: Загроза

Новини про пожежу в торгово-розважальному центрі в російському Кемерові заставили українців почати дбати про свою безпеку.

У мережі почали ширитись інструкції, як навчити дітей реагувати на тривогу та поводитися при пожежі.

Одну з найдєвіших порад опублікувала Лія Шарова, керівник центру "Стоп Загроза" у соцмережі Facebook.

1. Мокрий шарфик.

Так ми зазвичай розповідаємо під регіт дітей перше правило виходу з палаючого або задимленого приміщення. Тому що це правда: воду з собою ми носимо нечасто, діти - майже ніколи. А гинуть саме від диму. Тому беремо будь-який одяг: шарф, футболку, сорочку, блузку, поділ спідниці. Пісяти. І дихаємо через тканину. Сеча набагато краще фільтрує і дим і отруйні речовини, ніж вода. Діти сміються, але всі погоджуються з тим, що в небезпечній ситуації це зробити не соромно. Але це настрій "не соромно" можна створити тільки в діалозі і краще - між дітьми. У кожному класі або групі завжди знайдуться ті, хто переконливо скаже: А що смішного? Якщо це врятує життя.


2. Привчайте дітей до гри: знайди вихід.

Ми ніколи не замислюємося про те, як залишати приміщення в разі пожежі. Ніколи. А це можна швидко і весело зробити звичкою. А привчаючи дитину, ви і самі станете звертати на це увагу. Тому протягом 2-3 тижнів, приходячи в будь-яке приміщення, весело і моментально дивимося, куди б ми побігли в разі пожежі. Можна уточнити у співробітників.

3. Вихід з натовпу.

Тут три правила: - Йдемо тільки по напрямку руху, не зупиняючись, навіть якщо рідні залишилися позаду. Ви зустрінетеся після того, як вийдете назовні.

- Акуратно огинаємо кути, стовпи, будь-які зустрічні перешкоди. Для цього уважно дивимося, що попереду. Йдемо, схрестивши руки на грудях, виставивши лікті трохи вперед і тримаючись руками за плечі. Так, якщо вас стиснуть, ви зможете дихати вільно.

- Якщо впали: ніяких "згрупуватися"! У вас є три секунди, щоб встати за всяку ціну. Для цього чіплятися мертвою хваткою за найближчі ноги, джинси, пальто, і, як мавпи піднімаємося по людині. Пам'ятаємо, що людина-дерево не буде нам рада. І навіть можливо стукне по голові. Але ви встигнете встати. Потренуйтеся вдома.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рятувальники мають власний графік перевірок ТРЦ

25 березня у російському Кемерові спалахнула масштабна пожежа у місцевому торговому центрі "Зимова вишня". За словами очевидців, не спрацювала ні сигналізація, ні система оповіщення. Через густий чорний дим дехто з відвідувачів опинився відрізаним від аварійних виходів. Деякі з них у відчаї вистрибували з вікон. Загинули 64 людини. Серед них 41 - діти.

Зараз ви читаєте новину «Як дитині врятуватися при масштабній пожежі - поради». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути