Діти ростуть і починають ставити "незручні питання", на які батьки не завжди знають, як реагувати.
Одним з таких питань може бути, чому батьки часто сваряться, якщо це правда і дитина це бачить, пише "Мой ребенок".
Вона може підсвідомо відчувати провину і думати, що це відбуваються через неї. Тоді дитину треба заспокоїти. Наприклад, можна сказати, що іноді люди сваряться, тому що не погоджуються одне з одним, але згодом всі миряться.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому діти вигадують друзів у своїй уяві
Іноді в батьків питають, кого вони люблять більше з дітей. Треба пояснити, що дитина та її брат чи сестра – різні, тому по різному й проявляється любов. Проте батьки люблять усіх дітей однаково сильно, так само як дитина однаково любить маму і тата.
Ще діти питають в дорослих, чому тим щось можна робити, а їм ні. Важливо, щоб малюк знав, що і дорослі неідеальні й роблять помилки. Наприклад, можна сказати: "Це звичка, від якої ми з татом позбавляємося, тому що це шкідливо. Тому не хочемо, щоб ти повторював наші помилки".
Загалом відповідати на дитячі запитання треба лаконічно і просто. Дитині потрібно знати тільки про те, про що вона запитала. Не варто придумувати неправдиві історії та обманювати. Коли дитина дізнається правду, то буде пам'ятати, що ви збрехали.
Не треба сміятися над наївністю дитини, не відповідати повчальним тоном. Ставитися до дитячих питань серйозно.
Часом діти щось запитують не просто так. Можливо, дитину турбує страх або хвилювання.
Якщо дитина проявляє негативну поведінку, то не варто її заохочувати до цього надмірною увагою до проблеми. Так діти намагаються привернути увагу дорослих, наприклад, коли кричать або ламають іграшки. Якщо тато чи мама звертають на це увагу, малюки ще частіше починають вдаватися до таких дій. Також мамі і татові варто показати, що в них однакова думка щодо поведінки дитини і вони заручились підтримкою одне одного.У вихованні дитини також головне - це вчасно помітити, що є проблеми. Звернути на них увагу та вирішувати.
Коментарі