Часом дитина може поводитися агресивно: битися, кусатися, обзиватися, сваритися.
При цьому з нею неможливо дійти згоди, і на це є певні причини, пише 4mamas.
Агресія - це не завжди погано. Наприклад, малі діти так намагаються впоратися з емоціями. Але з дорослішанням вони мають вчитися контролювати "швидкі" емоційні реакції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які методи допоможуть заспокоїти дитину
Агресивний стан в дитини має певні ознаки: фізична чи емоційна шкода іншим, тобто словесна образа чи навіть фізичне насильство; проблеми у стосунках з батьками, однолітками, однокласниками; дратівливість та неспокійність; вихід з-під контролю, який несе небезпеку соціальному середовищу. Батьки повинні помічати такі прояви та розібратися, чому дитина так почувається.
Причини виникнення агресії можуть бути різні. Зазвичай перші бійки та сварки трапляються, коли дитина ще зовсім мала. Все, що відбувається в родині, як хороше, так і погане, діти відносять до себе. Вони вважають, що саме через них батьки сваряться. Тому і виникає агресія. Цькування в садку чи школі теж може негативно впливати на дитину та викликати агресію.
Ще одна причина - жорсткий стиль виховання. Не можна постійно вказувати дитині, що вона щось робить не так, і кричати. Ставши дорослою, дитина може сприймати такі вказівки гостро, відповідаючи агресією.
Центральним у вихованні дитини є саме демократичний підхід із розумними вимогами та чуйністю батьків. Навіть при високих очікуваннях від дітей вони надають їм ресурси й підтримку, необхідні для успіху в житті.
Коментарі