Ексклюзиви
Четвер, 17 травня 2007 08:52

Росіянин встановив рекорд перетину Гренландії на собаках

 
  Російський мандрівник Федір Конюхов встановив абсолютний рекорд швидкості перетину Гренландії на собачій упряжці, подолавши за 15 діб і 22 години близько 800 кілометрів. Колишній рекорд складав 19 діб, повідомляється на сайті Конюхова.

Експедиція стартувала 1 травня з селища Ісоток на східному побережжі Гренландії, а вчора пізно ввечері двоє учасників вийшли на західне побережжя в районі селища Ілуліссат, найбільшого населеного пункту на острові (його населення складає п"ять тисяч чоловік).

Подорож стала першою російською експедицією на собачих упряжках від побережжя до побережжя по широті (з перетином Полярного Кола). 56-річний Конюхів хотів здійснити похід сам, проте з 1990 року данська влада, яка керує Гренландією, заборонила одиночні переходи.

Місцевий мисливець-інуїт, 40-річний професійний погонич Ханс Аронсен став другим членом команди Федора Конюхова. Сам росіянин провів у полярних експедиціях більше 350 днів, він зробив три походи до Північного полюса і один до Південного, а також брав участь в найпротяжнішій у світі гонці на собачих упряжках, що проходила на Алясці, повідомляє  ІТАР-ТАРС

Зараз ви читаєте новину «Росіянин встановив рекорд перетину Гренландії на собаках». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі