Кабінет міністрів призупинив підготовку до підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом.
На думку директора аналітичного департаменту "Альпарі" Олександра Разуваєва, це питання, ймовірно, залишиться підвішеним до президентських виборів 2015 року.
Він зазначив, що в короткостроковій перспективі рішення про призупинення євроінтеграції позитивне для економіки України.
По-перше, вважає Разуваєв, будучи експортоорієнтованою, Україна збереже обидва ключових ринки - і Росію, і ЄС.
По-друге, Україна зможе отримати фінансову допомогу від Російської Федерації, зазначив експерт.
"Ситуація з державними фінансами і валютним курсом як і раніше викликає у нас занепокоєння. Проте, ймовірно, українські фінанси отримають допомогу з боку Росії. Розмір такої допомоги ми, ймовірно, дізнаємося найближчим часом", - спрогнозував Разуваєв.
Росія, в свою чергу, також "в плюсі", вважає аналітик.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чиновники за рахунок українців поговорять по мобільному на 200 тисяч
"Проект "Південний потік" тільки почав реалізовуватися. Однак коли трубопровід буде побудований, залежність Росії від газового транзиту буде майже зведена до нуля. А значить - час працює на Росію. Об'єктивно позиції Росії щодо українського питання будуть тільки посилюватися. Газовий транзит - єдиний реальний економічний козир України на переговорах з Росією", - підкреслив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Укрпошта" заплатить 46 мільйонів бізнесмену з Донецька, якого нагородив Янукович
На думку Разуваєва, від рішення України найбільшою мірою програє Білорусь.
"Надії на заміщення українських товарів білоруськими на російському ринку не виправдалися. А отже, зростають ризики для білоруського бюджету і рубля. Не варто забувати, що наступного року Білорусь чекає пік виплат за зовнішніми боргами. А плани щодо рефінансування за рахунок випуску єврооблігацій на 800 мільйонів доларів можуть бути зірвані через погану ринкову кон'юнктуру і негативне ставлення глобальних, насамперед, американських інвесторів до Олександра Лукашенка", - пояснив експерт.
Коментарі
9