В осяжному майбутньому Україна не стане незалежною від зовнішніх джерел енергії.
Таку думку в інтерв'ю журналу "Країна" висловив експерт з енергетичних питань Володимир Саприкін.
"Справа в тому, що навіть Німеччина питання енергозбереження не вирішила. У Східному Берліні є робочі райони з панельних будинків, там живуть небагаті люди. Треба закладати це в новому будівництві, і при реконструкції чи капітальному ремонті – використовувати лише підвищені стандарти. А це багатомільярдні вкладення, які розтягнуться на десятиліття", - зауважив він.
Експерт наголосив, що для впровадження енергоощадних програм потрібно 20–30 років і десятки мільярдів інвестицій: "З іншого боку, різко та швидко збільшити видобуток власних вуглеводнів, як і виробництво "зеленої" енергії, теж не вдасться. Ми приречені імпортувати – насамперед, нафту і газ".
Саприкін підкреслив, що в Україні створено досить масштабну ядерну галузь.
"Є видобуток урану, виробництво окремих елементів паливних збірок. Є достатньо фахівців, учаться чимало студентів. Системи безпеки відповідають вимогам МАГАТЕ або Європейського Союзу. У тій же Японії під час аварії на "Фукусімі" з ладу вийшли не самі реактори, а системи охолодження, що були зруйновані цунамі – суто механічно", - констатував він.
Про перспективи "зеленої енергетики" експерт розповість у новому номері журналу "Країна" №82 від 5 серпня 2011 р.
Журнал можна купити у точках продажу преси за ціною 9 гривень.
Передплату на журнал "Країна" можна оформити у будь-якому поштовому відділенні України. Передплатний індекс - 37278. Вартість передплати на місяць — 28 грн.
Коментарі