Економічний експерт Борис Кушнірук вважає, що реформи в Україні проводяться в інтересах великого капіталу. Про це він заявив у коментарі Gazeta.ua.
"Зараз реформи проводяться в інтересах великого капіталу, - зазначив економіст. — Цій меті слугують вже прийняті законопроекти - Податковий кодекс, пенсійна реформа. Підвищувати пенсійний вік потрібно. Але все звелося до того, щоб скоротити видатки на пенсіонерів. А проблема значно складніша. У нас через пенсійну систему розподіляється другий бюджет країни. Держбюджет складає 250 мільярдів гривень, а Пенсійний фонд — 190 мільярдів. Ми зберігаємо значну солідарну систему. У результаті при великих відрахуваннях із зарплати маємо маленькі пенсії".
На думку Бориса Кушнірука, реформи мають спростити і зменшити зобов'язання держави.
"Скажімо, у сфері ЖКГ потрібна максимальна демонополізація. Без створення ОСББ реформ не буде. Повинно з'явитися багато замовників послуг, які матимуть право вибирати на ринку виконавців послуг, постачальників енергоносіїв. Тоді з'явиться багато малих підприємств, які конкуруватимуть між собою. Нинішня ж реформа полягає в тому, щоб зберегти великі управляючі компанії, які обслуговуватимуть цілі райони і нав'язуватимуть людям свої ціни. Будинки залишаться витратними по споживанню тепла, води тощо. Потрібна реформа в сфері енергозабезпечення і енергозбереження — там роботи на сотні мільярдів гривень".
Перетворення мають торкнутися і аграрного сектора, переконаний економіст.
"У сільському господарстві третина продукції втрачається на шляху від поля до місця продажу. Потрібна техніка, яка б ефективно збирала врожай, сучасні сховища. У нас врожай пшениці 37 центнерів з гектара вважається добрим. У Британії, яка у значно гірших кліматичних умовах, 45 — це найгірший результат. У Франції нормальним є 65-70 центнерів. Але ж у нас земля краща", - наголосив Кушнірук.
Коментарі
8