Державна податкова служба проводить аналіз даних про купівлю українцями транспортних засобів, нерухомості та землі.
Зіставляючи їх з інформацією про офіційні доходи громадян, податківці визначають тих, хто може мати незадекларовані доходи.
"Ми також зробили аналіз даних про реєстрацію підприємств на фізичних осіб. Як виявилося, деякі люди в Україні вносять до статутних фондів десятки мільйонів гривень, але при цьому показують офіційний дохід у 10 тисяч гривень", - зазначив у коментарі Weekly.UA глава Державної податкової служби Олександр Клименко.
Якщо при перевірці наявної інформації у податкових органів виникає підозра в несплаті податків громадянином, йому пропонують добровільно заповнити декларацію.
Якщо він відмовляється, податківці можуть продовжити роботу з виявлення прихованих джерел доходу громадянина.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фірташ: Ми всі маємо проблеми з податковою
Як зазначив Клименко, якщо його відомство доведе наявність незадекларованих доходів, то співробітники податкової мають право самостійно нарахувати податкові зобов'язання.
Втім, цілком можливо, що в майбутньому податковим органам не доведеться доводити наявність незадекларованих доходів. Вони зможуть нараховувати зобов'язання за одним тільки фактом вчинення дорогої покупки громадянином, який не показує свого реального заробітку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Багатії легко оминуть "податок на розкіш" - експерт
Зокрема, це буде можливим, якщо влада захоче ввести непрямі методи визначення податкових зобов'язань.
Подібну можливість в середині листопада допустила президент Академії фінансового управління при Міністерстві фінансів Тетяна Єфименко.
Нагадаємо, в червні 2011 року президент Віктор Янукович підписав антикорупційний закон, яким зобов'язав чиновників декларувати покупки, сума яких перевищує 150 тис. грн.
Коментарі
4