Ексклюзиви
вівторок, 18 грудня 2012 09:33

Латвійці заарештували рахунки компанії, яка продала "вишку Бойка"

Державна поліція Латвії арештувала рахунки компанії Highway Investments Processing LLP, яка продала "Чорноморнафтогазу" бурову вишку за завищеною ціною.

Про це йдеться у відповіді на запит до латвійської поліції від програми "Тендер News із Наталкою Седлецькою" наТВі.

"У зв'язку з фактом покупки українським підприємством CHERNOMORNEFTEGAZ бурової плавучої установки (платформи), який відбувся 1 березня 2011 року, 16 травня 2012 року Управління боротьби з економічними злочинами Головуправління кримінальної поліції Головної поліції Латвії за фактом легалізації засобів, отриманих злочинним шляхом, порушено кримінальний процес N. 11816009312 за частиною 3 статті 195 Кримінального закону Латвійської республіки", - йдеться у відповіді.

Начальник Першого відділу управління по боротьбі з економічними злочинами Державної поліції Латвії Яніс Целмс повідомив у коментарі ТВі, що для встановлення руху коштів на банківський рахунок "Highway Investments Limited" у латвійському банку "Трастакомерцбанка" накладено арешт.

Автор: Фото: tvi.ua
 

"Так, кримінально-процесуальний процес у Латвії передбачає арешт рахунків, і в такому випадку клієнт, звісно, не може нічого зробити – працювати зі своїм рахунком. Свої процесуальні дії ми зробили, так", - повідомив Яніс Целмс.

Латвійські правоохоронці вже передали українській прокуратурі прохання про допит причетних осіб з української сторони.

"Доведеться допитати громадян України, так. Але, як ви знаєте, силою ми їх не можемо запросити", - сказав він.

"І якщо не вдасться - то через правову допомогу це буде здійснено. У міжнародному плані ми вже попросили допомоги в України і чекаємо відповіді. Правова допомога – допитати або зробити певні слідчі дії на території України", - розповів Целмс.

Імена осіб, причетних до цієї справи, і їхній статус латвійські правоохоронці наразі не розголошують.

Як відомо, у 2011-му український Чорноморнафтогаз придбав бурову платформу через підставного посередника - нібито британську фірму "Highway Investments Processing LLP".

Це збільшило реальну вартість вежі із $250 до $400 млн. Величезна різниця в ціні, по суті збиток для українського бюджету, осіла на рахунках фірми "Хайвей".

Зараз ви читаєте новину «Латвійці заарештували рахунки компанії, яка продала "вишку Бойка"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

23

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути