Україна може зіткнутися з опором інших держав, якщо намагатиметься перешкодити вступу Росії до Світової організації торгівлі (СОТ), вимагаючи зниження ціни на газ.
Таку думку висловив експерт з енергетичних питань Центру Разумкова Сергій Дяченко в ефірі Українського радіо.
"Буде багато негативу, якщо це будуть робити. Вступ такої країни як Росія до СОТ - крок, у якому зацікавлені дуже багато держав. Думаю, що на Україну буде тиск з цього приводу", - сказав він.
За його словами, відкликання згоди на вступ Росії до СОТ важко пов'язати з газовими контрактами.
"Відкликати просто так не можна. Треба ставити якісь претензії невідповідності торговельних режимів з Російською Федерацією принципам СОТ. Сам контракт на постачання газу буде дуже важко прив'язати до цього", - зазначив експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Грузія погодилася пустити Росію до СОТ
Крім того, Дяченко вважає малоефективним розгляд газової проблеми у міжнародному арбітражному суді.
"Суд в міжнародному арбітражі - це справа дуже моторошна. Гарний юрист зможе, якщо одна зі сторін не бажає конструктивного ходу подій, відтягнути навіть сам початок розгляду мінімум на рік. Сам же процес може тягнутися роками. Подавати в суд, щоб виграти, у цьому разі - справа не дуже реалістична", - припустив він.
Нагадаємо, про те, що Україна використовує свій голос у СОТ на переговорах з Росією про ціну газових поставок, заявив перший віце-прем'єр, міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв.
Коментарі
1