Підвищення регулярного збору з валютних вкладів фізичних осіб до Фонду гарантування внесків з 0,5% до 0,8% з обсягу депозитів може свідчити про те, що держава передбачила знецінення гривні на таку різницю.
Таку думку старший юрист Всеукраїнської громадської організації захисту прав споживачів фінансових послуг Анатолій Соболевський в ефірі Українського радіо.
"Фонд навіть по валютним вкладам здійснюватиме виплати у гривні. Мені здається, держава тут заклала валютний ризик, якимось чином, можливо, спрогнозували знецінення валюти", - сказав він.
У свою чергу, радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ виступив проти такого підвищення.
"Я думаю, що не варто було визначати у законі 0,5% чи 0,8%, які банки відраховують з депозитів, сформованих у гривні або іноземній валюті. Тому що ситуація з ліквідністю дуже мінлива: зараз банки змушені залучати депозити, щоб відновити свою ліквідність, потім ситуація може стабілізуватися. Ці показники мають регулюватися не законом, а якимись підзаконними актами", - зазначив експерт.
Нагадаємо, що в законі "Про систему гарантування вкладів фізосіб" передбачено підвищення регулярного збору з валютних вкладів фізосіб до Фонду до 0,8% з обсягу депозитів. Раніше цей показник становив 0,5%. Для гривневих вкладів він лишився на тому ж рівні.
Коментарі