Середа, 28 березня 2007 14:04
Михайло Бриних
Михайло Бриних
Михайло Бриних

Феноменальна калюжа

 

У школі я ходив до шахової секції, якою керував інститутський співробітник мого батька — Костянтин Володимирович. Між собою учні називали його КВ. Досягнення мої у мистецтві вдалих матів були досить скромні, адже в науку я подався занадто пізно. Але окрім знання основних дебютів, я здобув і щось набагато цінніше. Такі речі помічаєш лише з певної часової відстані. Йдеться про ставлення до життя, про легкість на межі легковажності. По суті, КВ був першим моїм "учителем" за межами школи, який педагога не нагадував — був людиною богемної свідомості, дотепником і трохи диваком.

Я починав свою трудову діяльність у тому ж інституті, де працював мій батько. І з КВ також спілкувався практично щодня. Іноді ми разом поверталися зі служби — одним і тим-таки маршрутом через Академмістечко. На цьому шляху була феноменальна калюжа. Вона була завжди, не зникала навіть улітку. Щоразу КВ риторично запитував, коли вже він закидає її недопалками, — і черговий бичок летів у воду. Це був один із його дрібних ритуалів, який я не міг зрозуміти.

Я викурив дві сигарети поспіль

Більш як десять років по закінченні моєї шахової кар"єри ми з КВ працювали у газетних редакціях, розташованих в одному приміщенні: він вів нікому не потрібну шахову рубрику в нікому не потрібному виданні. Утім, доля звела нас випадково — і так само розвела. Цього разу назавжди.

Не так давно мені випало побувати в Академмістечку. Біг у якихось справах, але побачив ту вічну калюжу на проспекті Вернадського і зупинився. Викурив дві сигарети поспіль. Феноменальна калюжа збагатилася свіжими недопалками. Вона вміє давати їм раду. Таке враження, що ця калюжа не тільки вічна, але й бездонна. Утім, колись її таки закидають бичками, — я знаю.

Зараз ви читаєте новину «Феноменальна калюжа». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Михайло Бриних
Як любити Естонію? 17 Переглядів: 3102
Подивись йому в очі 3 Переглядів: 2695
Гнойові черв"яки 1 Переглядів: 2743
Вірш про любов 3 Переглядів: 4400
Щось зелене 1 Переглядів: 902
Голосів: 11890
Голосування Чому я не голосуватиму за Юлію Тимошенко на президентських виборах у 2019 році?
  • Вона вже була у владі і показала всі свої можливості
  • Країні треба президент іншої якості
  • На жодних виборах не голосував ні за неї, ні за партію "Батьківщина"
  • Ще не визначився з кандидатом
  • Голосуватиму за Тимошенко
Переглянути
Погода