Коли в організмі недостатньо йоду, то це спричиняє низку проблем.
Наприклад, у дітей погано розвивається мозок, пише newsyou.
Також є психічні захворювання, проблеми з холестерином, летаргія, депресія, втома і порушення ваги. Надлишок йоду може призвести до гіпотиреозу або дефіциту гормону щитовидної залози. Важливо стежити за балансом йоду і їсти продукти, в яких його багато.
Наприклад, картопля — дешевий та корисний продукт із великим вмістом йоду.
Гімалайська кристалічна сіль, або сіра також містить цю речовину. Йод є у всіх видах кухонної солі, але вони зазвичай втрачають свої вроджені мінерали через обробку. А необроблена гімалайська сіль містить близько 500 мкг йоду.
Журавлина має антиоксидантні властивості та є багатим джерелом йоду. У 120 г журавлини близько 400 мкг йоду. Для денної норми слід з'їсти трохи ягід або випити склянку свіжого соку.
Квасоля або морська квасоля також вважається багатим джерелом йоду. У половині склянки темно-синьої квасолі близько 32 мкг йоду. У бобах також безліч клітковини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли і яку небезпеку несе для людини цукрозамінник
Ламінарії або водорості мають високий вміст йоду. Наприклад, в одній порції ламінарій в чотири рази більше йоду, ніж рекомендується вживати в добу. Можна додавати їх в суп або салати.
Якщо їсти забагато хліба, особливо білого, то можна поправитись і нашкодити організму. Є продукти, з якими його комбінувати не варто. Наприклад, з квашеною капустою, солоними овочами та фруктовими салатами. Інакше це викличе печію або розлад шлунку. Також хліб не можна їсти з варенням, бо буде надмірне газоутворення і здуття живота. Загалом хліб і солодощі - табу, бо це надмірне джерело вуглеводів.
Коментарі