За даними МОЗ, 20% українців хворіють на алергію. Вчені визначили, які речовини найчастіше викликають у людей алергічні реакції.
Пилок дерев, трави і рослин - найсильніші збудники сезонної алергії. Коли в повітрі підвищена концентрація пилку, лікарі радять залишатися вдома і закривати вікна. Можна користуватися кондиціонером.
Тварини. Алергію викликає протеїн сальних залоз на шкірі і в слині котів, собак. Така алергія може розвиватися 2 роки і довше. Якщо домашні тварини викликають алергію, лікарі радять не пускати їх у спальню, прибрати килими, частіше купати тварину.
Пиловий кліщ. Це мікроскопічні організми, які живуть у домашньому пилі. Можуть селитися у волоссі, частинках рослин, будівельному смітті. Алергію викликає укус комахи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Алергію на пил часто плутають із застудою
Грибок. Виробляє алерген, інколи - токсичні речовини. Алергія виникає через вдихання грибку. Грибок селиться у вологих місцях: підвалах, ванній кімнаті.
Ліки. Найчастіше виникає алергія на саліцилат — основний компонент аспірину. Такі ліки, як пеніцилін або аспірин можуть бути як корисними так і небезпечними для життя. Треба терміново припинити приймати ліки, на які виникла алергія.
Продукти харчування. Арахіс, молоко, горіхи і пшениця – найпоширеніші харчові алергени. Алергія починається через кілька хвилин після вживання продукту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У підлітка виявили ??алергію на ремені
Гумові рукавички. Латекс у рукавичках, презервативах і деяких медичних пристроях може провокувати висип на шкірі, свербіння в очах, нежить, свербіння на шкірі. Як ускладнення можуть виникнути хвороби шлунку.
Запахи парфумів і косметики. Алергію можуть викликати ароматизовані свічки, пральний порошок, парфуми. Інтенсивність запаху, як правило, не важлива.
Коментарі
1