вівторок, 27 грудня 2016 15:27

Наступного року знову запрацюють "даішники"

Наступного року знову запрацюють "даішники"

З 2017 року в Україні з'явиться дорожня поліція. Про це повідомили в МВС. Вона працюватиме на трасах міжнародного значення. Контролюватиме ситуацію на дорогах і забезпечуватиме там безпеку.

У дорожній поліції працюватимуть патрульні поліцейські, колишні даїшники та співробітники спецпідрозділу "Кобра".

- "Дорожня поліція точно нам потрібна. По-перше, у всьому світі є правоохоронці, які слідкують за порядком на дорогах. По-друге, функції патрульної поліції дуже широкі. Вони спостерігають за дотриманням порядку і за крадіжками. Якісно слідкувати за всім одразу дуже складно", - каже порталу Gazeta.ua Володимир Караваєв, правознавець, експерт автомобільного права. Він розповідає про перспективи нової служби.

Які функції матиме дорожня поліція?

- Вони забезпечуватимуть порядок і контроль на дорогах. Однак важливо не тільки те, які вона матиме функції. А й які інструменти для виконання цих функцій. А це найголовніше. Бо якщо дорожня поліція, крім автомобіля, не матиме жодних технічних засобів для контролю, її можна взагалі не створювати.

Для функціонування поліції необхідні всі технічні засоби, які існують у цивілізованому світі. Починаючи від вимірювачів швидкості, закінчуючи пристроями, які вимірюють рівень алкоголю та наркотиків в крові водія. Крім цього, потрібен доступ до реєстрів, щоб поліцейські за необхідності могли онлайн з'ясувати, чи має водій інші правопорушення, стан автівки, наявність техоглядів тощо.

Патрульна поліція зарекомендувала себе такою, що не бере хабарів. Чи буде так із поліцією дорожньою?

- Враховуючи високі штрафи за алкогольне сп'яніння і недосконалість цього механізму, спокуси брати хабарі будуть. Нагадаю, штрафи там 10, 20 і 40 тисяч гривень. Тому я не сумніваюсь, що будуть пропонувати хабарі. Наскільки це явище отримає поширення - чи це будуть одиничні випадки, чи буде розповзатись - лише час покаже.

Якщо не здійснюватиметься робота щодо проблеми хабарництва, наприклад, не виключать всі механізми, через які воно могло розвиватись, нічого не зміниться, і ми отримаємо ту саму автоінспекцію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні створять дорожній патруль

МВС заявило, що поліція працюватиме на міжнародних трасах. Чим зумовлений такий підхід?

- Ці траси, як правило, мають кращу якість. Там водії більше розганяються. Через це й потрапляють в аварії. До того ж, це лише на першому етапі. І такі траси контролюватимуть 2600 поліцейських.

Подейкують, що до дорожньої поліції наберуть колишніх інспекторів ДАІ?

- Ймовірність цього велика. І це не найгірший варіант. У нашій автоінспекції насправді працювали не лише відверті шахраї чи покидьки. Я знаю багатьох гідних і професіональних людей, які там працювали.

Якою повинна бути дорожня поліція?

- Колишня ДАІ могла контролювати ситуацію на дорогах. Тому дорожнім патрульним необхідно взяти все найкраще, що було у повноваженнях колишніх ДАІ. Але у жодному разі не звертатись до найгіршого. З боку автоінспекції були зловживання щодо вимагання передачі посвідчень водіїв і процедури перевірки водіїв на стан алкогольного сп'яніння. Це було найбільше зло, яке існувало в автоінспекції. Якщо наша дорожня поліція користуватиметься тими ж механізмами, то конфлікту не уникнути.

Які у нас найпоширеніші порушення і як поліцейські зможуть їх нейтралізувати?

- Зараз у нас, як і у всьому світі найпоширенішою проблемою є перевищення швидкості. Але в цьому разі не варто сподіватись тільки на дорожню поліцію. Лише автоматична фіксація правопорушень може покласти цьому край - вона, на відміну від поліцейських, може цілодобово контролювати ситуацію на дорогах. І техніка не натякає на хабар. Тільки відчуття неминучого покарання - ти порушив, тебе зафіксували - може навести лад.

Якою ви бачите перспективу дорожньої поліції?

- Перспектива залежить від того, як дорожня поліція спрацює на першому етапі. Я сумніваюся, що повноваження та інструменти належним чином передадуть поліції. Якщо цього не відбудеться, то смислу створювати дорожню поліцію я, чесно кажучи, не бачу. Тоді треба просто говорити, що у нас законом передбачена автоматична фіксація правопорушень і на дорогах замість поліцейських потрібно ставити автоматику.

Зараз ви читаєте новину «Наступного року знову запрацюють "даішники"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 16965
Голосування Як карати п’яних водіїв?
  • Збільшити штраф до 40 тис. грн
  • На рік відправляти на виправні роботи
  • Забирати довічно водійське посвідчення
  • Відновити смертну кару
  • Не карати
  • Читати лекцію про шкоду алкоголю
Переглянути