Середа, 03 червня 2020 17:05
Анна Чирук
Анна Чирук
Анна Чирук

Будинок Кучми

Триповерхову хату край села Іван Кучма почав будувати, коли мені було 10. Приїхала туди на канікули, коли вусань заливав фундамент. І в магазині, й у сільраді зі старого сміялися: "Навіщо тобі 300 "квадратів"? Чоловік робив своє. На пів року їздив у Москву на шабашки, решту часу будувався вдома.

– У мене три доньки і двоє синів. Як свої сім'ї заведуть, нам і цього буде мало, – казав моїй бабусі на Зелені свята.

Багатодітна родина тулилася в дерев'яній хижі. Щоб купувати будматеріали, економили на їжі. Молодші діти доношували одяг за старшими.

Потім на кілька років Іван зник. Пліткували, що завів сім'ю в Росії. Щоб не ставили зайвих запитань, дружина перестала співати в церковному хорі. Старша донька вийшла заміж за поляка, до якого щороку їздила збирати полуницю. Середуща вивчилася на стоматолога у столиці. Молодша – на заробітках в Ізраїлі. Сини закінчували школу, коли батько повернувся – старий і кволий. Баба казала, що він попав у рабство. Дружина віддала всі гроші, аби вирвати його звідти. За кілька місяців продовжив будуватися. Фінансували доньки.

Син Вадим вивчився на авіадиспетчера і працює у Львові. Денис управляє краном на будівництві в Польщі. Вже рік, як Кучма справив новосілля, але з дружиною жили у старій хаті. Велика Іванова родина не могла зібратися навіть на свята. Батько сердився і погрожував, що перепише будинок на племінника.

Діти з'їхалися на похорон. Провести Івана в останню путь прийшло все село. Усім було цікаво поглянути, що набудував Кучма за 20 років.

Навесні дім, у якому ніхто не жив, діти виставили на продаж. Матір забрав до Львова син. Коли пакували речі, знайшли батьковий зошит. Туди записував витрати на хату. Побудували за 112 тисяч доларів, а продали за 35 – переселенцям із Луганська

Зараз ви читаєте новину «Будинок Кучми». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода